Oficjalnie: Alessandro Antonello odszedł z Interu

3 lutego 2025 | 22:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Alessandro Antonello odchodzi z Interu po dziesięciu latach pracy

FC Internazionale Milano potwierdziło, że w poniedziałek, 3 lutego, Alessandro Antonello zakończył swoją pracę w klubie jako CEO Corporate, aby podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Antonello odegrał kluczową rolę w rozwoju Interu, zajmując różne stanowiska przez ostatnią dekadę. Dołączył do klubu w 2015 roku jako Chief Financial Officer, a w kolejnym sezonie objął funkcję Chief Operations Officer. W 2017 roku został mianowany CEO i pełnił tę rolę pod rządami dwóch różnych właścicieli, aż do swojego odejścia.

Jego praca miała istotne znaczenie dla wzrostu finansowego i rozwoju organizacyjnego Nerazzurrich. W czasie jego kadencji Inter zdobył siedem trofeów: dwa Scudetti, dwa Puchary Włoch oraz trzy Superpuchary Włoch.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że te dziesięć lat w Interze było niezapomniane – od pracowników klubu, przez zawodników i sztab szkoleniowy, po sponsorów i dostawców. Na koniec moje podziękowania kieruję do całej rodziny Interu, składającej się z milionów kibiców. Praca dla tego wspaniałego klubu była dla mnie ogromnym zaszczytem. Poświęciłem Interowi każdą możliwą godzinę i cieszę się, że mogłem przyczynić się do jego powrotu na szczyt włoskiej i europejskiej piłki.

Giuseppe Marotta, prezes i CEO Interu, również podziękował Antonello za jego wkład:

- W imieniu klubu i całej rodziny Nerazzurrich dziękuję Alessandro za jego poświęcenie dla Interu. Od pierwszego dnia doceniałem jego profesjonalizm i niezwykłe cechy osobowościowe. Jego praca niewątpliwie przyczyniła się do naszego sukcesu. Spośród wszystkich zdobytych wspólnie trofeów, myślę, że dzień, w którym zdobyliśmy Drugą Gwiazdkę, pozostanie najcenniejszym wspomnieniem.

Od dziś Giuseppe Marotta, który zachowuje swoją funkcję CEO Sport, będzie pełnił rolę jedynego dyrektora generalnego Interu.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92

4 lutego 2025 | 15:47

Ja tam ością zapamiętam tylko z ciągłego gadania że nowy stadion jest już blisko i tak... 10 lat minęło


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich