De Laurentiis przed meczem z Interem: Nie boimy się

24 lutego 2025 | 12:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby2 min. czytania

De Laurentiis mobilizuje Napoli po porażce – „Jeden punkt mniej od Interu nie powinien nas przerażać”

Prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, zwrócił się do drużyny i kibiców po niedzielnej porażce 1:2 z Como, apelując o jedność i determinację przed kluczowym starciem z Interem.

Napoli w kryzysie?

Własny gol Amira Rrahmaniego oraz trafienie Assane Diao w drugiej połowie zapewniły Como sensacyjne zwycięstwo nad ekipą Antonio Conte. Dla Napoli był to już czwarty mecz ligowy z rzędu bez wygranej, co sprawiło, że Partenopei stracili prowadzenie w tabeli na rzecz Nerazzurrich.

Teraz to Inter przystąpi do bezpośredniego starcia z przewagą jednego punktu, co oznacza, że Napoli nie kontroluje już wyścigu po Scudetto.

De Laurentiis apeluje o jedność przed Interem

Mimo gorszych wyników w ostatnich tygodniach, De Laurentiis zachowuje optymizm. Po meczu wyraził wsparcie dla zespołu i wezwał go do reakcji:

„Jeden punkt mniej od Interu nie powinien nas przerażać. Jesteśmy wielkim zespołem z wielkim trenerem. Jesteśmy Napoli. Forza capitano, Forza ragazzi!” – napisał prezydent klubu na Twitterze.

Kluczowy mecz w walce o mistrzostwo

Spotkanie Napoli – Inter w najbliższy weekend może okazać się punktem zwrotnym w wyścigu o Scudetto. Zwycięstwo Partenopeich pozwoli im odzyskać pierwsze miejsce w tabeli, z dwoma punktami przewagi nad Nerazzurri. Jeśli wygra Inter, przewaga wzrośnie do czterech punktów, co da podopiecznym Simone Inzaghiego większy komfort w końcówce sezonu.

Walka o mistrzostwo Serie A właśnie wchodzi w decydującą fazę.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich