Rozmowa z Kallonem

6 lipca 2007 | 18:54 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Wczoraj po raz kolejny strzeliłeś jedną z decydujących bramek. Rozegrałeś zaledwie kilka spotkań w tym sezonie jednak masz na koncie pięć goli które zawsze były bardzo ważne...
To był dla mnie ciężki sezon. Miałem sporo problemów ze zdrowiem, począwszy od lata kiedy mocno stłukłem głowę w spotkaniu z Bari a kończąc na kłopotach ze ścięgnem przed meczami z Barceloną w Lidze Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony ponieważ po tych wszystkich trudnościach które mnie napotkały nie ryzykowałem kiedy nie było to konieczne jednak mogę śmiało powiedzieć ,że mam jakiś wkład w poczynania zespołu w obecnych rozgrywkach.

Jaki jest twój sekret? Jesteś zawsze gotowy kiedy trener wyśle cię na boisko.
Jest wielu wspaniałych piłkarzy w Interze a ja staram się tylko ciężko pracować aby być gotowym. W takim zespole jak Inter nie dostaje się wielu szans i zawsze musisz być na 100% przygotowany.

Jak według ciebie można ocenić obecny sezon w wykonaniu Interu?

Wiele można przeczytać w gazetach nie koniecznie muszą to być dobre rzeczy jednak ja jestem kibicem Interu od czternastego roku życia i nikt jeszcze tak dobrze sobie nie radził jak Cuper. Rok temu ukończyliśmy sezon na trzecim miejscu ,w tym sezonie niemal na pewno będziemy drudzy i miejmy nadzieję ,że w przyszłych rozgrywkach zgarniemy całą pulę. Nasz trener ma już za sobą dwa lata doświadczenia bycia na szczycie tabeli ,poznał również bardzo dobrze nas. Wszystkie te doświadczenia pomogą nam do odniesienia znaczącego sukcesu.

Jak gra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów wpłynęła na waszą postawę w obecnym sezonie?

Według mnie to miało dość spore znaczenie. Pod koniec sezonu płaciliśmy za to słabszymi występami ,rozegraliśmy po prostu bardzo dużo spotkań. Również borykaliśmy się z innymi problemami jak np. kontuzje które sprawiły wiele zmartwień naszemu trenerowi. Musze bardzo pochwalić wszystkich moich klubowych kolegów ,trenera i cały sztab. Ci ludzie mimo ciągłych trudności potrafili dojść do półfinału Ligi Mistrzów i do drugiego miejsca w Serie A.

Co chciałbyś powiedzieć fanom w związku z przyszłym sezonem?

Kibice wspierali nas przez cały sezon ,byli zawsze blisko zespołu i zasługują na bardzo wiele. Ja sam również jestem jednym z kibiców Interu i musze stwierdzić ,że powracamy na właściwe miejsce we Włoszech i Europie. Teraz musimy podążać tą dobrą drogą ,drzemie w nas ogromna motywacja a to jest już połowa sukcesu.

Co chciałbyś powiedzieć prezydentowi Morattiemu na tym etapie sezonu?

Prezydent Moratti to wspaniała osobowość ,on zawsze jest dla nas jak ojciec. Do zespołu przybywało wielu młodych zawodników i on zawsze był blisko nich. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wspaniałym jest on człowiekiem. Poza tym ma właściwą mentalność do prowadzenia takiego zespołu jak Inter ,jest naszym przewodnikiem który zawsze o nas dba. Nie martwię się o niego ponieważ wiem ,że przyjdzie taki moment kiedy jego nadzieje zostaną spełnione dostąpi satysfakcja na którą tak bardzo zasługuje. Jestem przekonany ,że to nastąpi już w przyszłym roku.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich