Inter z Feyenoordem w rotowanym składzie – Thuram i Taremi w ataku
Inter wybiegnie dziś na murawę w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Feyenoordowi. Pierwsze starcie w Rotterdamie zakończyło się zwycięstwem Nerazzurrich 2:0. Simone Inzaghi nie chce rozprężenia, ale jednocześnie ma w głowie także zbliżające się starcie z Atalantą, dlatego oszczędzi kilku swoich kluczowych zawodników.
- Thuram tak, Calhanoglu także, Bastoni nie, Lautaro również odpocznie. Inter przygotowuje się na ćwierćfinał i mecz, który przede wszystkim trzeba dobrze kontrolować, zanim pomyśli się o wygranej. Inzaghi zdecydował się najpierw zrezygnować ze zgrupowania przedmeczowego (piłkarze spotkali się dopiero rano w Appiano), a następnie, po analizie danych z treningu, podjął większość decyzji dotyczących składu. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną tuż przed meczem, ale szkoleniowiec skłania się ku rotacjom – czytamy w „La Gazzetta dello Sport”.
- Rotacje to znak rozpoznawczy tego sezonu Interu, a Liga Mistrzów nie jest wyjątkiem. Jeśli doniesienia z wczoraj się potwierdzą, Nerazzurri wystąpią dziś w Europie z dziewiątym różnym składem w dziesięciu spotkaniach – jedynie w meczach ze Spartą Praga i Monaco Inzaghi powtórzył te same wybory. Dziś w ataku zobaczymy duet Thuram-Taremi. Francuz potrzebuje minut, by nie wypaść z rytmu przed meczem z Atalantą. Dodatkowo, dobra wiadomość dla Interu – wiele wskazuje na to, że Francja nie powoła Thurama na nadchodzące zgrupowanie, co pozwoli mu w pełni dojść do optymalnej formy.
- W środku pola Inzaghi prawdopodobnie pozostawi Calhanoglu, gdyż Asllani – który wczoraj był testowany jako alternatywa dla Turka – nie jest w optymalnej dyspozycji. Obok Hakana zagrają Mkhitaryan po lewej stronie i Frattesi po prawej, co pozwoli Barelli odpocząć przed starciem w Bergamo. Odpoczynek czeka również Bastoniego, a jego miejsce na lewej stronie defensywy zajmie Bisseck. Na lewym wahadle zobaczymy natomiast Carlosa Augusto, który w meczu z Monzą udowodnił, że wrócił do pełni formy po kontuzji.
Źródło: fcinter1908
Reklama