Oficjalnie: Recoba wypożyczony do Torino

31 sierpnia 2007 | 11:59 Redaktor: lordqkie Kategoria:Transfery

Dzisiaj rano w siedzibie Palazzo Durini zostały podpisanie papiery dotyczące wypozyczenia Alvaro Recoby do Torino. Na porannym spotkaniu prezydentów Interu i Torino obecny był też piłkarz.

Już od czerwca "Chino" był wiązany z Torino. Poczatkowo miał być wypozyczony, lecz zerwano rozmowy. Kilka dni temu ponownie zaczęto mówic o przeprowadzce urugwajczyka do Torino lecz miał to byc transfer definitywny. Dzis jednak okazało się, iż Inter dogadał się z turyńskim klubem i wypozyczył piłkarza na cały sezon. Transakcja ta miała kosztować Torino ok. 500 tyś. euro.

Dla Alvaro Recoby, który przyjechał do Włoch w lecie 1997 (261 wystepów w koszulce nerazzurra i 72 gole, 2 Mistrzostwa, 2 Puchary Włoch, 2 Superpuchary Włoch i 1 Puchar UEFA), jest to drugi transfer na zasadzie wypożyczenia po tym jak został wypożyczony do Venezii w czerwu 1999.

Po mimo tej smutnej wiadomości (może nie dla wszystkich, ale Recoba to Recoba i nikt go nie zastapi gdy jest w formie) jest też jedna dobra wiadomość i dla kibiców i dla trenera Manciniego a mianowicie przed transferem Recoby kadra Interu liczyła 27 osób. Regulamin Champions League pozwala zgłosić 25 piłkarzy (do końca fazy grupowej, po tym okresie można dokonać 3 zmian w składzie), więc 2 odpada. Teraz po odejściu "El Chino" pozostała tylko jedna niewiadoma: z kogo zrezygnuje Roberto Mancini, czy będzie to kontuzjowany Materazzi (pierwotnie miał pauzowac do stycznia, lecz rekonwalescencja wydaje się być krótsza) czy może któryś z nowych nabytków Interu.

Źródło: www.inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich