Pazza Inter ! Inter 5-3 Palermo

29 października 2009 | 20:46 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Wynikem 5-3 zakończył się dzisiejszy mecz Interu z Palermo. Mimo prowadzenia 4-0 do przerwy po golach Eto'o oraz Balotelliego piłkarze Mourinho po zmianie stron stracili 3 bramki i zaczęło się robić gorąco. Bramkę na 5-3 na uspokojenie zdobył powracający po kontuzji Diego Milito. Dzięki zwycięstwu Inter utrzymał swoją przewagę w lidze.

W dzisiejszym meczu swój 400. mecz w barwach Interu rozegrał Ivan Ramiro Cordoba. Nie był to jednak koniec jubileuszów, bowiem swój 300 mecz dla włoskich klubów zagrał Dejan Stanković, zaś Javier Zanetti rozgrywając 476 mecz w Serie A przewyższył dokonanie ś.p Giacinto Facchettiego. Na ławce tym razem zasiadł Lucio, a do składu powrócił m.in Cambiasso. Parę ataku stanowił Eto'o oraz Balotelli.

Mecz szybko ułożył się po myśli Interu. W 7 minucie po nieprzepisowym powstrzymaniu Balotelliego w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. DO piłki podszedł sam poszkodowany z zamiarem wykonania tego stałego fragemntu gry. W tym samym czasie jednak obok pojawił się Eto'o i powiedział młodszemu koledze, że on się tym zajmie. Balotelli ze smutną miną stał nadal przy piłce, co uniemożliwiało wykonanie karnego. W końcu w pole karne po młodego napastnika pofatygował się Javier Zanetti a niezadowolony SuperMario odpuścił. Chwilę po tym zdarzeniu obaj piłkarze podali sobie ręce na zgodę i dalej ich współpraca układała się bardzo dobrze.

Duże brawa dla Balotelliego, który mimo gorączki rozgrywał tego wieczoru bardzo dobre spotkanie. Szybki i groźny, dobrze podawał do kolegów z zespołu. W 35 minucie meczu w nagrodę za swą pokorę Balotelli otrzymał świetne podanie z rzutu rożnego i strzałem głową podwyższył na 2-0. Nie był to jednak koniec i w 42 mincuie po zamieszaniu w polu karnym z udziałem Cambiasso młody Włoch dobił piłkę tuż z lini bramkowej i tym samym podwyższył na 3-0. Wynik niecodzienny jak na tylko pierwszą połowę, lecz to jeszcze nie był koniec. Kolejna akcja z udziałem Balotelliego, wycofanie do Eto'o i kolejny gol dla Interu. Z wynikiem 4-0 piłkarze Interu i Palermo zeszli na 15 minut do szatni.

W przerwie z boiska zszedł Chviu, który w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. Chwilę po przerwie murawę opuścić musiał również Balotelli, który grał z gorączką i w końcu ona zwyciężyła nie dając mu dokończyć spotkania.

Piłkarze gości wykazali się ogromną wolą walki i charakterem, bowiem z wyniku 4-0 doprowadzili do 4-3. Nim to się stało Inter mógł podwyższyć na 5-0, lecz słaba skuteczność przy tych okazjach spowodowała, że to goście zaczęli odrabiać straty. Dwa trafienia Miccoliego oraz jedni Hernandeza sprawiło, że cztero-bramkowa przewaga skurczyła się do zaledwie jednobramkowej i w szyki Interu mogło wkraść się zdenerwowanie. Na boisku pojawił się Thiago Motta, który zmienił utykającego Samuela Eto'o. Brazylijczyk z włoskim paszportem poukładał grę Interu i od jego wejścia Palermo nie strzeliło już żadnej bramki. Rozkojarzenie i brak koncetracji sporo kosztował, lecz w 83 minucie bramkę na uspokojenie zdobył Milito. Powracający po kontuzji "El Principe" wyraźnie odstawał od reszty pod względem kondycyjnym, lecz w sytuacji z 83 minuty zachował się tak to zwykł robić, wpakował piłkę do siatki.

Inter mając mecz w garści, spuścił z tonu i kosztowało go to utratę trzech bramek w ciągu 45 minut. Mimo to udało się dowieźć dwubramkowe prowadzenie do końca i kolejne 3 punkty wędrują na konto Interu. Komplementy dla byłego bramkarza Interu, a obecnie trenera Palermo - Waltera Zengi za świetną motywację swoich piłkarzy w przerwie, którzy mimo beznadziejnej sytuacji walczyli do końca. Inter rozegrał mimo wszystko ogólnie bardzo dobry mecz a gdyby skuteczność była lepsza, to strzelonych bramek przez Nerazzurrich mogło być znacznie więcej. W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z Livorno i w Kijowie z Dynamem.

Inter Mediolan - US Palermo 5:3 (4:0)
1:0 Eto'o 7' (k.)
2:0 Balotelli 34'
3:0 Balotelli 42'