Milito i Maicon zapewniają zwycięstwo nad Livorno

1 listopada 2009 | 14:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Wynikiem 0-2 zakończyło się przed momentem spotkanie Interu z Livorno. Nerazzurri mimo nie najlepszej gry w pierwszej połowie zdołali zdobyć dwa gole w drugiej części meczu za sprawą Milito oraz Maicona. Dzięki temu zwycięstwu przewaga Interu nad resztą stawki wzrosła do 7 punktów.

Inter przyjechał do Livorno po zwycięstwo a najchętniej takie zwycięstwo, które zostanie odniesione niewielkim nakładem sił. Tak jednak nie było, bowiem gospodarze prowadzeni od dwóch kolejek przez Serse Cosmiego chcieli przed własną publicznością sprawić niespodziankę. Pierwsza połowa w wykonaniu Interu była delikatnie mówiąc średnia. Inter nie mógł złapać rytmu gry, brakowało dokładności, często zdarzały się straty a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Tego dnia na murawie mogliśmy zobaczyć kilku rezerwowych m.in Khrina. Młody Słoweniec bardzo się starał, lecz widać było że koledzy nie mają jeszcze do niego zaufania i wielokrotnie wybierali inne możliwości niż zagranie do tego pomocnika.

Livorno starało się atakować, lecz wszelkie próby kończyły się na obronie Interu bądź też piłka po strzałach zawodników gospodarzy lądowała za bramką. Po jednym z uderzeń, tym razem z rzutu wolnego świetnym refleksem popisał się JUlio Cesar. Brazylijczyk wybronił instynktownie groźny strzał piłkarza Livorno. Jak wcześniej zostało wspomniane, mecz był dosyć ostry czego efektem były liczne przerwy w grze. W trakcie 1 połowy boisko musiał opuścić Sulley Muntari, który ucierpiał w jednym ze starć, nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja, miejmy nadzieję że pomocnik z Ghany będzie gotowy do gry w kolejnym meczu. Jego miejsce na boisku musiał zająć Cambiasso.

W przerwie trener zdecydował się na wprowadzene Samuela Eto'o i jak się okazało był to dobry wybór. Gra Interu zmieniła się na lepsze, Nerazzurri zaczęli kontruować groźne akcje. W 49 minucie meczu przed polem karnym piłkę otrzymał Milito, który zwiódł obrońców i płaskim strzałem dał Interowi prowadzenie. 10 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Douglas Maicon. Brazylijczyk wykorzystał krótkie dogranie od Vieiry i pokonał bramkarza rywali. To trzeci gol obrońcy w tym sezonie.

Inter dowiózł wynik do końca w postaci 0-2 i wraca do Mediolanu z kompletem punktów a przewaga nad rywalami wzrosła do 7 punktów. Teraz Nerazzurri lecą do Kijowa gdzie w arcy-ważnym meczu zmierzą się z lokalnym Dynamem w 4 kolejce Champions League.

Livorno 0-2 Inter (HT: 0-0)
strzelcy: Milito 49, Maicon 80.

Livorno: 11 Benussi; 59 Diniz, 13 Knezevic, 17 Miglionico; 77 Raimondi, 83 Candreva, 46 Pieri; 21 Moro, 7 Pulzetti (18 Dionisi 73), 87 Vitale (9 Danilevicius 54); 10 Tavano.

pozostali na ławce: 1 De Lucia, 5 Marchini, 6 Galante, 8 Bergvold, 15 Cellerino.
trener: Serse Cosmi.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 4 Zanetti; 15 Krhin (9 Eto'o 46), 14 Vieira, 11 Muntari (19 Cambiasso 29); 5 Stankovic (69), 30 Mancini; 22 Milito.

pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 7 Quaresma, 23 Materazzi, 89 Arnautovic.
trener: José Mourinho.

sędzia: Emidio Morganti (Ascoli Piceno).