Remis Interu z Romą

8 listopada 2009 | 20:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan jedynie zremisował z AS Romą 1:1. Rzymianie prowadzili po pierwszej połowie dzięki trafieniu Mirko Vucinicia. Tuż po przerwie bramkę na wagę remisu zdobył Kameruńczyk Samuel Eto'o. Gialorossi wciąż nie dają pokonać się Interowi na San Siro.

Nerazzurri rozpoczeli spotkanie w nieco zmienionym składzie. Na ławce usiedli Cristian Chivu, Esteban Cambiasso oraz Wesley Sneijder. Od pierwszych minuty mieliśmy okazje oglądać Thiago Motte, Patricka Vieire i Sulleya Muntariego.

Pierwszą bardzo groźną akcję w drugiej minucie przeprowadzili gracze Romy. Po dobrym prostopadłym podaniu Vucinic wychodził na znakomitą pozycję, minął Julio Cesara lecz w ostatniej chwili piłkę wybił mu Lucio. Ten sam zawodnik 3 minuty później zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad bramką. Pierwszy strzał na bramkę Romy padł w 12 minucie, lecz uderzenie Stankovicia trudno było nazwać strzałem. Minutę później padł gol dla Romy. Marco Motta dośrodkowywał, Vucinic uderzał głową i przelobował Julio Cesara. W 16 minucie strzelał Maicon, lecz jego uderzenie w środek brami było zbyt słabe by zaskoczyć Julio Sergio. W 17 minucie Inter przeprowadził najlepszą okazję na zdobycie bramki. Dobre prostopadłe podanie Muntariego do Milito, lecz sytuację sam na sam z bramkarzem Argentyńczyk przegrał. Przez dłuższy okres czasu nic ciekawego sie nie działo. Inter przeważał, lecz dobrych sytuacji strzeleckich nie było. W 35 minucie z rzutu wolnego blisko zaskoczenia Julio Cesara był John Arne Riise. Pare sekund później niebezpiecznie z trudnej pozycji uderzał Muntari, lecz Julio Sergio wybił pilkę na rzut rożny. W 40 minucie z dystansu uderzał Motta lecz jego strzał bez problemu wybronił bramkarz Gialorossich.W końcówce pierwszej połowy świetną piłke po Milito po raz kolejny zagrał Muntari lecz w tej sytuacji przytomnie zachował się dobrze dysponowany w pierwszej połowie Julio Sergio.

Jose Mourinho po przerwie zdecydował się wprowadzić Wesleya Sneijdera i Mario Balotelliego. Boisko opuścili Sulley Muntari i Patrick Vieira. Pierwsza akcja Interu i mamy bramkę. Po dośrodkowaniu Maicona obrońcy Romy wybijają piłke. Thiago Motta przechwycił futbolówkę, zagrał do Eto'o a ten pewnie pokonał bramkarza Romy. Mecz zrobił się nieco nudny. Godny odnotowania był jedynie nieudany strzał Dejana Stankovicia. W 63 minucie groźnie strzelał Perrotta jednak jego strzał kapitalnie wybronił Julio Cesar. W 70 minucie próbował świeżo wprowadzony na boisko Okaka, jednak jego strzał był niecelny. 10 minut później strzelał Faty, ale i tym razem dobrze w bramce zachował się Brazylijczyk. W 83 minucie miękko w pole karne piłkę wrzucił Stankovic, lecz wykończenie Eto'o było mówiąc delikatnie ''złe''. Dobrą akcje Inter przeprowadził w 85 minucie. Sneijder podał na prawo do Balotelliego ten podawał w pole karne, ale Milito nie doszedł do piłki. W doliczonym czasie gry El Principe co prawda zdobył bramke, lecz została ona prawidłowo nieuznana przez sędziego dzisiejszych zawodów.

Po tym spotkaniu przewaga Interu nad Juventusem zmalała z 7 do 5 punktów. Teraz czas na mecze reprezentacji. Następny mecz podopieczni Jose Mourinho rozegrają na wyjeździe z Bologną.

Inter - Roma 1:1

Bramki: 13' Vucinic, 48' Eto

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 25 Samuel, 6 Lucio, 4 Zanetti; 11 Muntari (46'Sneijder), 14 Vieira (46'Balotelli), 8 Thiago Motta (64' Cambiasso); 5 Stankovic; 22 Milito, 9 Eto'o

ławka: 1 Toldo, 2 Cordoba, 26 Chivu, 30 Mancini
trener: José Mourinho.

Roma: 27 Julio Sergio; 13 Motta, 3 Andreolli, 5 Mexes, 17 Riise; 33 Brighi, 7 Pizarro, 20 Perrotta; 16 De Ross (33' Faty)i; 9 Vucinic (68' Okaka), 94 Menez (75' Tonetto)

ławka: 1 Lobont, 19 Baptista, 21 Guberti, 77 Cassetti
trener: Claudio Ranieri