Bastoni: Spokój Chivu daje nam nową energię
Wśród piłkarzy Interu, którzy po zwycięstwie z Urawa Red Diamonds wypowiedzieli się w strefie mieszanej, znalazł się również Alessandro Bastoni: "Poza aspektem fizycznym duży wpływ ma również aspekt mentalny, bo wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni. Trener daje nam teraz dużo lekkości, nowej energii, którą stopniowo przyswajamy – mamy nadzieję kontynuować tę drogę. Oczywiście prawdziwa praca z trenerem rozpocznie się dopiero w nowym sezonie, bo teraz po prostu brakuje czasu – mamy wiele meczów i chcemy być na nie jak najlepiej przygotowani. Obecnie skupiamy się na stronie mentalnej, a trener daje nam dużo energii i swobody. Od dawna brakowało nam zwycięstwa, więc mam nadzieję, że to pomoże nam złapać odpowiedni rytm."
"To, że kontrolujemy grę, a przeciwnicy strzelają gola przy swojej pierwszej okazji, nie mówię, że nas niszczy mentalnie, ale z pewnością wpływa na naszą postawę. Zawsze powtarzam: tak samo jak można się przyzwyczaić do wygrywania, tak samo łatwo można się przyzwyczaić do braku zwycięstw. Dlatego tak ważne było dziś zdobycie trzech punktów, patrząc w przyszłość."
"My, doświadczeni gracze, musimy pomóc nowym w integracji, musimy im pokazać, gdzie trafili i co oznacza gra w barwach Interu. Ale równie ważne jest to, abyśmy byli otwarci na nową energię, którą oni wnoszą, bo jesteśmy tu od lat i czasami grozi nam popadnięcie w rutynę lub samozadowolenie. Nowe twarze w drużynie z pewnością bardzo nam pomogą w tym sezonie."
Źródło: Fcinternews
mroczny elf
22 czerwca 2025 | 20:35
Grozi nam popadnięcie w rutynę albo samozadowolenie. Super spostrzeżenie!
Reklama