Finalissima Hiszpania – Argentyna już w marcu 2026 roku
Ustalono datę 'Finalissimy' pomiędzy Hiszpanią a Argentyną: mecz odbędzie się pod koniec marca 2026 roku.
'Finalissima', czyli spotkanie mistrzów Europy z triumfatorami Copa America, w którym zmierzą się Hiszpania i Argentyna z Lautaro Martínezem w składzie, zostanie rozegrana pod koniec marca. Taką informację przekazuje hiszpański dziennik 'As', podkreślając, że prezydenci obu federacji – Rafael Louzán oraz Claudio Tapia – osiągnęli porozumienie.
Mecz odbędzie się w oknie pomiędzy 26 a 31 marca, czyli w czasie, gdy zaplanowane są baraże eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2026, pod warunkiem że La Roja nie będzie uczestniczyć w tych spotkaniach. Z kolei Albiceleste już wcześniej zapewnili sobie awans na mundial.
Podobnie jak w 2022 roku, kiedy to Selección rozgromiła Włochów 3:0, spotkanie może ponownie zostać rozegrane w Londynie, choć brane są pod uwagę także inne lokalizacje: Katar oraz Arabia Saudyjska – to właśnie ten ostatni kraj wykazał największe zainteresowanie organizacją finału.
Źródło: fcinternews.it
Reklama