Bologna - Inter 1:3

21 listopada 2009 | 17:37 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe miejscową Bolonie 1:3. Bramki dla Nerazzurrich zdobywali Milito, Balotelli i Cambiasso. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Zalayeta. Dzięki temu zwycięstwu Inter umocnił się na pozycji lidera w tabeli Serie A i w dobrych nastrojach jedzie na Camp Nou.

Inter rozpoczął spotkanie w nieco zmienionym składzie. Jose Mourinho posadził na ławce Samuela Eto'o natomiast swoją szanse otrzymał Mario Balotelli. W składzie zabrakło rzecz jasna kontuzjowanego Wesleya Sneijdera. W pierwszych 10 minutach przewagę miał Inter, lecz Nerazzurri nie oddali żadnych strzałów na bramkę. W 13 minucie z bardzo daleka urzerzał Chivu, Viviano sparował piłkę na bok lecz Cambiasso nie zdołał dobrze dośrodkować do Milito. W 15 minucie po rzucie rożnym bitym przez Balotelliego głową uderzał Motta, lecz bramkarz gospodarzy spisał się bez zarzutu. W 22 minucie Nerazzurri zdobyli pierwszego gola. Maicon dośrodkowywał, Lucio zgrał pilkę głową do El Principe, a niezawodny Argentyńczyk mocnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki. Inter cieszył się z prowadzenia 30 sekund. Zalayeta otrzymał bardzo dobrą prostopadłą górną piłkę i w sytuacju sam na sam pokonał Julio Cesara. W 29 minucie po kapitalnej prostopadłej piłce Motty w sytuacji sam na sam znalazł się Balotelli, lecz ten zachował się fatalnie i przegrał pojedynek z Viviano. 3 minuty poźniej Milito uderzał sprzed pola karnego, lecz jego uderzenie było niecelne. 37 minuta, kolejna znakomita prostopadła piłka Motty, Stankovic w sytuacji na sam na sam uderza w słupek. Niestety, Cambiasso nie zdołał dobić piłki. Chwile później strzelać próbował jeden z pomocników Bolonii, lecz strzał bez problemów wyłapał Cesar. W 42 minucie Inter zdobył bramkę na 2:1. Dośrodkowanie Maicona znakomicie wykorzystał Balotelli. Do końca pierwszych 45 minut nie wydarzyło się nic ciekawego i piłkarze Mourinho zasłużenie prowadzili.

Jose Mourinho w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku pojawił się Samuel Eto'o a opuścił je Mario Balotelli. W 57 minucie po kapitalnej akcje Eto w poprzeczke trafił Milito. 6 minut poźniej uderzenia próbował Cambiasso, lecz Viviano spisał się bardzo dobrze. W 68 minucie dobrze dośrodkowywał Maicon, lecz Motta nie zdołał oddać strzału na bramkę. W 73 minucie padła trzecia bramka dla Interu. Cambiasso znakomicie zagrał do Milito, El Principe jeszcze lepiej do Cuchu, a Argentyńczyk uderzeniem po ziemi pokonał Viviano. W 81 minucie strzelał Osvaldo, lecz jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał Maicon za dyskusje z sędziami.

Bologna - Inter 1:3 (1:2)

Bramki: 22' Milito, 23'Zalayeta, 42' Balotelli, 73'Cambiasso

Bologna: 1 Viviano; 84 Raggi, 13 Portanova, 6 Britos, 23 Lanna; 7 Valiani(59'Mudingay), 14 Guana(85'Zenoni), 8 Mingazzini; 85 Adailton; 25 Zalayeta(70'Osvaldo), 9 Di Vaio.
Rezerwowi: 15 Colombo, 10 Bombardini, 11 Vigiani, 41 Marazzina
Trener: Franco Colomba.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic(75'Vieira), 22 Milito(79'Mancini), 45 Balotelli(46'Eto'o)
Rezerwowi: 1 Toldo, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Muntari

Źródło: inter.it