Empoli 0:2 Inter. Pierwsza wygrana sezonu

1 września 2007 | 22:40 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje5 min. czytania

Po nieudanym starcie nowego sezonu, porażka z Romą o Superpuchar Włoch (0:1) i remisie w pierwszej kolejce z Udinese na własnym boisku (1:1), Inter odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo pokonujac Empoli 2:0. Bohaterem meczu okazał się Ibrahimović strzelając gole w 14 i 83 minucie meczu. Początek tego sezonu jest nieco podobny do poprzedniego, w którym to Inter po dwóch pierwszych meczach tez miał na koncie 4 pkt.

Cała drużyna Interu juz od pierwszego gwizdka rzuciła sie do ataku. Już w 3 minucie Ibrahimović podał groźnie do Suazo lecz ten nie dosiegnął piłki. Empoli w odpowiedzi 3 minuty później po interwencji Cordoby zdobył pierwszy corner meczu. Kolejno trochę gry w środku pola, aż w 14 minucie piękny rajd Maicona prawą stroną i wrzutka w pole karne, Ibrahimović...gol!!!. Po zdobyciu gola Inter nie zwalniał tempa i juz 8 minut później gola mógł zdobyć Suazo po podaniu Ibry. W odpowiedzi dośrodkowanie Tosto i strzał głową Audatiego zostało wybite przez Samuela na rzut rożny.W 25 minucie Giacomazzi został upomniany przez sedziego żółtą kartką za faul na Cambiasso. Chwilę później w 29 minucie żółtą kartkę otrzymuje Cesar po głupim faulu na Giacomazzim. W 36 minucie Giacomazzi wypuszcza bombę zza pola karnego ale zostaje ona odbita przez Samuela i piłka trafia do ponownie do Giacomazziego, który uruchamiaAantoniniego na lewej, strzał i .. obok bramki. W 45 minucie Suazo popisuje sie mocnym strzałem zza "szestastki" i Balli zmuszony jest wybyć "futbolówke" na corner. Sędzia dolicza 2 minuty. Do końca pierwszej połowy gra sie wyrównała choć z lekką przewaga Interu.

Druga połowa to zdecydowane ataki Interu. Lecz także Empoli nie próżnowało i kilka razy niepokoiło gości. Już w 47 minucie Inter mógł podwyższyc wynik na 2:0 lecz Balli broni strzał Suazo. W 55 minucie Moro strzela zza pola karnego i Toldo piąstkuje. Kolejno ładnym strzałem popisał się Ibrahimovic lecz jego strzał obronił Balli. W 54 minucie żółta kartkę ujrzał Marzoratti za faul na Suazo. Ibra z rzutu wolnego i pilka wybita przez obrońców. W 62 minucie strzał Tosto i Toldo przenosi piłkę nad poprzeczką. W 69 minucie wspaniałym refleksem popisał sie Francesco Toldo broniąc nogami strzał głową Pozziego, jest to najlepsza okazja do strzelenia gola dla Empoli. Kolejno przyszedł czas na zmiany: Chivu za Maxwella i Figo za Suazo. W 83 minucie wyprowadza atak: Figo szarżuje prawą stroną, podaje do Cesara na środek, który uruchamia "Il genio" na lewej i jest 2:0. Po stracie gola Empoli ruszyło do ataku. I już dwie minuty później gorąco było pod bramką Toldo, który uświadomił wszystkim iż dziś jest niemożliwym pokonać go. Trzy minyty po tym zdarzeniu nadeszła kolejna zmiana w Interze: Dacourt za Cesara. Sędzia dolicza 3 minuty. Inter wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie.

Inter był lepszym zespołem świadczy o tym ilośc strzałów na bramkę: 6 w tym 4 celne. Inter był też zespołem częściej faulowanym: przyjał 19 fauli a faulował 16 razy. Miał tez jeden rzut rozny więcej od przeciwnika: 5. Częściej także wpadał w pułapki ofsajdowe: 5 razy Interu przy 2 razach Empoli. Jedynie w czym neroazzurri byli gorsi tego wieczoru od rywala był czas posiadania piłki: Empoli potrafiło sie utrzymac przez 34 min. i 21 sec. a Inter 29 min. i 46 sec. Jednak jak widac nie wpłynęło to źle na wynik meczu.