Tylko remis w Bergamo

13 grudnia 2009 | 15:07 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo padł remis 1-1. Inter prowadził po golu Milito w 1 połowie meczu. W drugiej połowie za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Wesley Sneijder co wykorzystali gospodarze doprowadzając do remisu w 81 minucie meczu za sprawą Tiribocchiego.

Inter z Atalantą z położonego w pobliżu Mediolanu Bergamo często miewa problemy. Tak też było tym razem, kiedy to nie udało się wywieźć kompletu punktów z tego stadionu. Nerazzurri grali w podobnym ustawieniu jak z Rubinem, lecz w nieco innym zestawieniu nazwisk. Zabrakło od pierwszych minut Motty oraz Stanković'a. W ich miejsce pojawili się Chivu oraz Cambiasso a Zanetti powędrował do pomocy. Mecz był nietypowy z powodu faktu iż obaj trenerzy nie mogli zasiąść na ławkach trenerskich i mecz obserwowali z trybun. Zarówno Jose Mourinho oraz Antonio Conte otrzymali w poprzedniej kolejce czerwone kartki.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem. Inter dominował, czego efektem była bramka Milito w 15 minucie. Argentyńczyk wykorzystał dobre podanie Holendra, zakręcił obrońcami w polu karnym i akcję uwieńczył płaskim strzałem przy lewym słupku. Bramka mocno rozluźniła Inter, który dążył do zdobycia drugiego gola. Starał się Sneijder, dobry mecz rozgrywał również Maicon i Balotelli. Pierwszy z nich bliski był gola, kiedy to z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron Inter nie forsował tempa jakby zadowolony z jedno-bramkowego prowadzenia chciał ten rezultat dowieźć do końca. Z boiska wyleciał Wesley Sneijder za drugą żółtą kartkę i Inter musiał grać w 10. Grę z przewagą wykorzystali gospodarze i za sprawą Tiribocchiego wyrównali w 81 minucie meczu. Włoch pokonał Julio Cesara płaskim strzałem w długi róg.

W końcówce Nerazzurri bliscy byli zdobycia zwycięskiej braki, lecz zabrakło szczęścia, kiedy to Copolla fantastycznie obronił strzał Motty. Inter mimo remisu zyskuje kolejny punkt przewagi nad Milanem, który poległ w Mediolanie z Palermo 0-2. W następnej kolejce Nerazzurri zagrają z Lazio Rzym.

Atalanta 1-1 Inter (HT: 0-1 )
strzelcy: Milito 15, Tiribocchi 81.

Atalanta: 32 Coppola; 8 Garics, 77 Bianco, 5 Manfredini, 6 Bellini (7 Madonna 76); 15 De Ascentis; 79 Ferreira Pinto (90 Tiribocchi 62), 22 Padoin, 17 Guarente, 70 Ceravolo; 9 Acquafresca.

pozostali na ławce: 1 Consigli, 2 Talamonti, 13 Peluso, 18 Caserta, 21 Radovanovic.

trener: Antonio Toma (Antonio Conte na trybunach).

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 45 Balotelli (5 Stankovic 68), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (8 Thiago Motta 76).

pozostali na ławce: 1 Toldo, 14 Vieira, 18 Suazo, 23 Materazzi 30 Mancini.

trener: Giuseppe Baresi (José Mourinho na trybunach).