Ekonomiczne zwycięstwo nad Lazio

20 grudnia 2009 | 20:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W zakończonym przed momentem meczu Inter vs. Lazio padł wynik 1-0. Nerazzurri odnieśli cenne zwycięstwo na zakończenie roku po bramce z 14 minuty Samuela Eto'o. Zwycięstwo zostało odniesione minimalnym nakładem sił, czego efektem było nienajlepsze widowisko na Meazza. Mimo to na konto Interu wpływają kolejne 3 punkty i wszyscy zadowoleni myślą o Świętach Bożego Narodzenia oraz Sylwestrze.

Mecz Interu z Lazio odbył się zgodnie z planem. Wiele spotkań tej kolejki Serie A zostało przełożonych na inne terminy ze względu na opady śniegu. Płyta na Giuseppe Meazza jest jednak podgrzewana co umożliwiło normalne rozegranie spotkania, choć temperatura powietrza daleka była od tej w której organizmy piłkarzy czują się najlepiej.

W składzie Interu na ten mecz zobaczyliśmy niemal wszystkich, którzy do tej pory grywali w lidze. Zabrakło oczywiście zawieszonego Sneijdera, nie pojawił się Chivu i kontuzjowany Samuel, a z ławki zaczynał Mario Balotelli.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Interu. Nerazzurri już od początku spotkania przejęli inicjatywę. Starał się przede wszystkim Samuel Eto'o oraz Douglas Maicon. Obaj panowie coraz próbowali czymś zaskoczyć rywali czego efektem były liczne akcje z ich strony. Najgorzej na boisku spisywał się Sulley Muntari. Ghanijczyk zaliczył kilka kiksów aż w końcu po zaledwie 26 minutach poprosił o zmianę z powodu kontuzji jakiej nabawił się z własnej winy nie trafiając w piłkę. Jego miejsce zajął Vieira. Wcześniej jednak w 14 minucie padł gol dla Interu. Po kontrze piłkę z prawej strony wrzucał Stanković wprost na głowę Eto'o. Strzał Kameruńczyka głową obronił Muslera, lecz dobitka była skuteczna i snajper Interu zdobył zwycięską bramkę w tym meczu.

Ze strony gości najbardziej widoczny był obrońca Kolarov a po przerwie wprowadzony Cruz. Druga połowowa była mało ciekawym widowiskiem, gdyż żadnemu z zespołów jakby nie chciało się forsować tempa, szczególnie Interowi który zadowolony z prowadzenia kontrolował mecz by jak najmniejszym nakładem sił zwyciężyć, zaś Lazio zwyczajnie nie miało sposobu ani umiejętności by tego dnia sforsować obronę Interu.

Był to ostatni mecz Interu w tym roku i co najważniejsze zakończony zwycięstwem.

Inter 1-0 Lazio (HT: 1-0)
strzelec: Eto'o 14.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 11 Muntari (14 Vieira 26); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 22 Milito (23 Materazzi 89), 9 Eto'o (45 Balotelli 86).

pozostali na ławce: 1 Toldo, 15 Krhin, 18 Suazo, 29 Donati.
trener: José Mourinho.

Lazio: 86 Muslera; 13 Siviglia, 28 Stendardo, 26 Radu; 2 Lichtsteiner, 33 Baronio, 11 Kolarov, 81 Del Nero (4 Firmani 80); 23 Meghni (74 Cruz 58), 5 Mauri; 9 Rocchi (18 Makinwa 80).

pozostali na ławce: 88 Berni, 3 Scaloni, 25 Cribari, 87 Diakité.
trener: Davide Ballardini.

sędzia: Carmine Russo (Nola).

kartki: Thiago Motta 23, Baronio 30, Stendardo 67, Del Nero 78, Stankovic 84, Radu 85.