Inter 1-0 Fiorentina

3 lutego 2010 | 20:28 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch, Inter Mediolan pokonał AC Fiorentinę 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny Diego Milito. W rewanżu Nerazzurri zagrają we Florencji, gdzie ostatecznie rozstrzygnie się sprawa awansu do finału.

Jose Mourinho wystawił na ten mecz niemal identyczny skład jak w meczu z Juventusem, istotną zmianą była obecność Milito zamiast Pandeva oraz Muntariego zamiast Motty.

Początek meczu był spokojny, a pierwszą szansę na bramkę mieli goście za sprawą Montolivo, który wykorzystał podanie od Santany. Akcja pobudziła Inter, który odgryzł się piękną akcją Maicona z Balotellim zakończoną strzałem i interwencją Fryea.

Gol dla Interu padł dziewięć minut przed przerwą, kiedy to Santon Grał z lewej strony do Balotelliego. Dwójkową akcję młodych Włochów zamknął Milito dając Interowi prowadzenie w tym meczu. Fiorentina po stracie gola miała przewagę czego efektem były akcję Vargasa z Gilardino. Po dłuższej przerwie do głosu ponownie doszedł Inter i Balotelli bliski był podwyższenia na 2-0 w tym meczu.

W przerwie zszedł z boiska Muntari a w jego miejsce pojawił się Goran Pandev i to właśnie Macedończyk był bliski zdobycia gola po przerwie. W ekipie Fiorentiny dobrze wprowadził się Jovetić, którego po przerwie Prandelli wpuścił na boisko, lecz Toldo miał kilka dobrych interwencji. Inter odpowiedział strzałem w słupek z rzutu wolnego. W końcowych minutach znakomitą akcję przeprowadził Milito z Pandevem i mogło być po meczu, lecz potrzebny Interowi gol na 2-0 nie padł.

Rewanż zostanie rozegrany 14 kwietnia we Florencji.

Inter 1-0 Fiorentina (HT: 1-0)
strzelcy: Milito 34.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 11 Muntari (27 Pandev 46); 10 Sneijder (17 Mariga 90+2); 22 Milito, 45 Balotelli (8 Thiago Motta 68).

pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 2 Cordoba, 7 Quaresma, 15 Krhin, 17 Mariga.
trener: José Mourinho.

Fiorentina: 1 Frey; 25 Comotto, 5 Gamberini, 14 Natali, 23 Pasqual (22 Ljajic 83); 24 Santana (32 Marchionni 75), 18 Montolivo, 28 Bolatti, 19 Gobbi (8 Jovetic 58); 6 Vargas; 11 Gilardino.

pozostali na ławce: 35 Avramov, 16 Felipe, 21 Babacar, 29 De Silvestri.
trener: Cesare Prandelli.