Inter 3-0 Cagliari

7 lutego 2010 | 14:17 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W 23. kolejce włoskiej Serie A Inter Mediolan pokonał na własnym terenie zespół Cagliari wynikiem 3-0. Bramki dla Mistrzów Włoch zdobyli Pandev, Samuel oraz Milito. Dzięki temu zwycięstwu i jednoczesnym potknięciom rywalom do Scudetto, przewaga Interu nad resztą stawki wzrosła do 10 punktów.

Jose Mourinho z powodu kilku absencji w pomocy zdecydował się ustawić swój zespół w myśl taktyki 4-3-3. Szansę gry od początku otrzymał tercet Milito-Eto-Pandev. Ich poczynania miał wspierać Cambiasso, Zanetti oraz Motta.

Nerazzurri rozpoczęli bardzo żywiołowo mecz na Giuseppe Meazza od ostrych ataków w szybkim tempie. Przewaga jaką wypracowali sobie już od pierwszych minut zawodnicy z Mediolanu przyniosła skutek już w 5 minucie. Świetnym rajdem prawą stroną boiska z obrońcą na plecach popisał się Javier Zanetti, który w polu karnym odegrał do Eto'o, ten uderzył, lecz jego strzał został zablokowany. Piłkę przejął asekurujący akcję Pandev i płaskim strzałem dał Interowi szybkie prowadzenie.

Po zdobyciu gola Nerazzurri nadal atakowali czego efektem były kolejne akcje z udziałem głównie Pandeva, który udowania ,że jego pozyskanie było strzałem w 10. Macedończyk pomimo półrocznej przerwy w grze na wysokim poziomie, świetnie wprowadził się do jedenastki Interu.

Zaskoczeni goście starali się pozbierać, lecz Inter nadal naciskał i efektem tego był kolejny gol, który padł w 20 minucie meczu. Po rzucie rożnym do siatki trafił Walter Samuel, który strzałem głową podwyższył na 2-0. Dopiero po tym trafieniu goście zaczęli dochodzić do głosu, czego dowodem były ofensywne akcje i szanse stwarzane pod bramką Julio Cesara. W 34. minucie do siatki Trafił Matri, lecz sędzia co jak pokazały powtórki błędnie dopatrzył się spalonego i nie uznał gola piłkarza Cagliari. Pomyłka polegała na tym iż w gąszczu nóg arbiter nei dostrzegł, że to Santon był tym, który odegrał do Matriego a nie Lazzari. Chwilę po tej sytuacji stuprocentową sytuację zmarnował Nene, którego strzał z 5 metrów instynktownie obronił świetnie dysponowany tego dnia Cesar. Do przerwy 2-0.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się świetnie dla Interu. Już minutę po zmianie stron, bramkę zdobył Diego Milito. Argentyńczyk wykorzystał podanie od Gorana Pandeva i płaskim strzałem podwyższył na 3-0.

Pewne prowadzenie nie satysfakcjonowało Interu na tyle by osiąść na laurach i nadal walczyli o kolejne bramki, brakowało jednak dokładności by po raz kolejny wpisać się na listę strzelców. Z biegiem minut tempo spotkania spowalniało a na boisku pojawiali się kolejni zmiennicy. Szansę gry dostał Muntari, Mariga oraz Balotelli.

Cagliari dzielnie walczyło o honorowe trafienie stwarzając sobie sytuacje, lecz brakowało im zimnej krwi w decydującym momencie i doświadczenie defensorów Interu wzięło górę w większości pojedynków na lini napastnicy Cagliari - obrońcy Interu.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Nerazzurrich 3-0. W najbliższą środę jedziemy do Parmy, gdzie przyjdzie zagrać z Parmą zaległy mecz, przełożony z powodu opadów śniegu.

INTER-CAGLIARI 3-0
strzelcy: 6' Pandev, 17' Samuel, 2' st Milito

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (30' st 17 Mariga); 27 Pandev, 22 Milito (38' st 45 Balotelli), 9 Eto'o (15' st 11 Muntari);

pozostali na ławce: 1 Toldo, 7 Quaresma, 15 Krhin, 23 Materazzi;

trener: José Mourinho

Cagliari: 25 Agazzi; 4 Dessena, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini (11' st 20 Barone), 5 Conti, 10 Lazzari; 27 Jeda (38' st 28 Nainggolan); 32 Matri, 9 Nenè (15' 23 Larrivey);

pozostali na ławce: 12 Vigorito, 3 Ariaudo, 15 Marzoratti, 18 Parola;

trener: Massimiliano Allegri