Esposito coraz dalej od Cagliari. Atalanta na prowadzeniu, Inter czeka na procent
Sebastiano Esposito jest coraz dalej od Cagliari. Jak informuje dzisiejsze wydanie Corriere dello Sport, doszło do całkowitego zerwania relacji z klubem z Sardynii, a napastnik nie stawił się na zgrupowaniu drużyny. Atalanta, według dziennika, wysunęła się na prowadzenie w wyścigu o jego sprowadzenie, przyspieszając działania po sprzedaży El Bilala Touré do Parmy. Były zawodnik Interu przesłał zwolnienie lekarskie ważne do 8 sierpnia, a do tego czasu chce mieć wyjaśnioną swoją przyszłość. W rozmowach między Atalantą a Cagliari pojawiło się także nazwisko Daniela Maldiniego, który już wcześniej znajdował się w orbicie zainteresowań sardyńskiego klubu.
Corriere dello Sport przypomina, że do konfliktu doszło z powodu kwestii finansowych. Esposito inkasuje obecnie 900 tysięcy euro za sezon, natomiast jego agent dążył do podwojenia tej kwoty, w okolice 1,6 miliona euro rocznie. Na tym tle doszło do definitywnego pęknięcia między piłkarzem a Cagliari.
Przyszłość Sebastiana Esposito wydaje się więc coraz mocniej wiązać z Atalantą. Po zerwaniu z Cagliari i opuszczeniu zgrupowania to właśnie klub z Bergamo zdecydowanie przyspieszył, korzystając z bardzo dobrych relacji z ekipą z Sardynii, zacieśnionych przy transferze El Bilala Touré do Parmy. Czas nagli: były napastnik Empoli jest usprawiedliwiony zwolnieniem lekarskim tylko do 8 sierpnia, a celem obu stron jest ustalenie jego dalszych losów w najbliższych dniach, bez kontynuowania medialnej przepychanki.
Zainteresowanie Esposito wykazał również Hull City, a wstępne rozeznanie przeprowadziło także Como, jednak to Atalanta pozostaje faworytem do finalizacji transferu. Cagliari wyceniło swojego zawodnika na 15 milionów euro. Warto przypomnieć, że Inter zagwarantował sobie 40 procent z przyszłej odsprzedaży napastnika.
Źródło: fcinternews.it

NerioCorsi







Reklama