Cuper: Poświęce prawie wszystko, by trenować Inter

6 lipca 2007 | 19:15 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Jakie są priorytetowe założenia Interu na przyszły sezon?
Podczas ostatniego spotkania rozmawialiśmy o każdej pozycji – obronie ,pomocy i ataku. Rozmawialiśmy również o taktyce 4-4-2 którą lubię najbardziej ,nie zapominamy również o module z trzema obrońcami. Preferujemy w naszym zespole piłkarzy którzy najlepiej czują się grając właśnie systemem 4-4-2 ,chcemy wybrać najlepszych. Kilku nowych piłkarzy na pewno do nas przyjdzie – kilku odejdzie.

Czy jacyś piłkarze z wielkim nazwiskiem odejdą?

Nie mogę wymienić żadnych nazwisk ,jednak mogą zajść pewne zmiany.

Czy Vieri jest na drodze prowadzącej do Juventusu?

Nie mogę rozmawiać o żadnym piłkarzu Interu. Vieri jest piłkarzem Interu ,jest częścią tej drużyny.

Jesteś całkowicie zadowolony ze spotkania z prezydentem?

Jestem w pełni zadowolony. Już rozpoczęliśmy pracę na przyszły sezon i jestem zachwycony pod każdym względem.

Czy Recoba będzie częścią twojego systemu 4-4-2?

Tak ,jest częścią naszej taktyki. Poza tym w moim pierwszym sezonie w Interze grał na pozycji lewego skrzydłowego i Scudetto straciliśmy o włos. W tym roku grał wspomagając napastników. Nie mówmy jednak indywidualnie o piłkarzach.

Chcielibyśmy wiedzieć kto będzie twoim nowym argentyńskim współpracownikiem i z udziałem kogo odbyło się spotkanie na którym podejmowano decyzje odnośnie przyszłego sezonu.

W dalszym ciągu nie mogę zdradzić nazwiska mojego współpracownika ponieważ pozostało jeszcze kilka detali które muszą zostać wyjaśnione. Nie chodzi o sprawy pomiędzy nim a klubem ale pomiędzy mną a nim. Spotkanie odbyło się z udziałem mnie ,Facchettiego ,Morettiego ,Orialiego oraz Brancy.

Czy Kily Gonzalez w dalszym ciągu jest jednym z twoich priorytetów do pozyskania ,w ostatnich dwóch latach nie grał chyba zbyt wiele?

Powiedzmy ,że główny priorytet to skrzydłowi.

Poświęcił byś Crespo aby ściągnąć skrzydłowych?

Nie jesteśmy jeszcze na tym etapie rozmów. Podczas pierwszej części naszego spotkania które trwało dwie godziny rozmawialiśmy głownie o piłkarzach którzy mogą przyjść do Interu.

Nosisz krawat w barwach argentyńskiej flagi ,przypadek?

Tak to nie jest celowe działanie jednak to moja flaga więc naturalnie jestem z tego dumny.

Czy pierwszy raz w swojej karierze powiedziano ci ,że jedynym akceptowanym wynikiem jest zwycięstwo?

Prezydent powiedział więc musze wygrać. Aby wygrać niezbędna jest pomoc wszystkich. Spotkałem się z wielkim zaufaniem i zanotowałem różnice w porównaniu z poprzednim sezonem. Obecne rozgrywki są już zakończone ale w dalszym ciągu pozostała nam praca i budowanie zwycięskiej drużyny ,musi nam się to udać jeszcze przed wakacjami.

Jak daleko mijam się z prawdą jeśli powiem ,że jesteś w stanie poświęcić warunki swojego kontraktu tylko aby móc trenować Inter?

Nie ,aż tak daleko. Powiedzmy ,że jest w tym 70% prawdy.

Źródło: Inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich