Inter w finale Pucharu Włoch!

13 kwietnia 2010 | 18:27 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Gol Samuela Eto'o w 57 minucie meczu pozwolił Interowi awansować na Stadio Artemio Franchi do finału Pucharu Włoch. To piąty finał Interu w ostatnich sześciu latach. W dwumeczu Nerazzurri wygrali 2-0, ponieważ w Mediolanie był również wynik 1-0.

Zespół Mourinho w finale zagra z Romą lub Udinese. Obydwa zespoły grają ze sobą w przyszłym tygodniu. Trener wypuścił do boju w tym meczu kilku graczy z ławki, zagrał m.in od początku Materazzi, Cordoba czy Muntari. Na ławce zabrakło Diego Milito, parę ataku tworzył Eto'o razem z Balotellim.

Kilka dni temu mecz na Franchi zakończył się remisem 2-2, dziś obydwa zespoły nie chciały tracić aż tylu bramek. Pierwsza połowa należała do Fiorentiny, która była stroną przeważającą i stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką Cesara. Sytuacje stwarzał również Inter, głównie za sprawą Eto'o, Balotelliego oraz Maicona.

W drugiej połowie po genialnym podaniu Thiago Motty do siatki trafił Samuel Eto'o, którego był to 15. gol w sezonie. Stało się więc to samo co w Moskwie, gospodarze potrzebowali w tym momencie aż trzech goli by awansować do finału. Inter nie pozwolił jednak na szarpanie nerwów i zdołał dowieźć wynik 1-0 do końca meczu zasłużenie awansując do finału.

Fiorentina 0-1 Inter (HT: 0-0; AGG: 0-2)
strzelec: Eto'o 57.

Fiorentina: 1 Frey; 29 De Silvestri, 14 Natali (19 Gobbi 75), 2 Kroldrup, 16 Felipe; 15 C.Zanetti, 18 Montolivo, 32 Marchionni (24 Santana 62), 8 Jovetic, 6 Vargas (39 Keirrison 62); 11 Gilardino.

pozostali na ławce: 90 Seculin, 4 Donadel, 21 Babacar, 25 Comotto.
trener: Cesare Prandell.

Inter: 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi, 26 Chivu; 13 Maicon, 8 Thiago Motta (17 Mariga 79), 4 J.Zanetti, 11 Muntari; 9 Eto'o (19 Cambiasso 64), 45 Balotelli (22 Milito 64).

pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 10 Sneijder, 25 Samuel, 27 Pandev.

trener: José Mourinho.