Inter pokonał Catanie

16 września 2007 | 14:42 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan po bramkach Hernana Crespo i Cesara pokonał na Giuseppe Meazza 2:0. To drugie zwycięstwo Niebiesko- Czarnych w tym sezonie.

Roberto Mancini dał zagrać dzisiaj Julio Cesarowi i Adriano. Przed meczem z Fenerbache trener dał odpocząć Zanettiemu, Stankoviciowi i Ibrahimoviciowi.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Catani. Pomocnik Mariano Izco zmusił do interwencji Julio Cesara dobrym uderzeniem z dystansu. Później jednak do głosu zaczął dochodzić Inter. Maicon ograł piłkarza gości, zagrał z klepki do Adriano, podał piłkę do Crespo, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Swoje okazje miał Adriano, Cesar jednak żadna nie zmieniła rezultatu. W bramce znakomicie bronił Julio Cesar, broniąc groźne strzały piłkarzy Catani.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie jak poprzednia. W 53 minucie piłkarze Catani w ładny sposób rozmontowują obronę Interu. Do dobrej sytuacji dochodzi Spinesi, jednak Julio Cesar po raz kolejny nie zawiódł. Roberto Mancini dokonał pierwszych zmian, wpuścił na boisko Ibrahimovicia i Stankovicia. W 79 minucie padła zwycięska bramka. Zlatan zagrywa wspaniałą piłkę do Cesara. Brazylijczyk wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem i pakuje piłkę do siatki. Pod koniec spotkania z dobrej strony pokazał się Adriano.

W następnym meczu ligowy Inter zagra z Livorno. Przed tym meczem zostanie rozegrany mecz LM z Fenerbache Stambuł.

Inter – Catania 2:0 (1:0)
Bramki: 14’ Crespo, 79’ Cesar
Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 6 Maxwell; 7 Figo (5 Stankovic 65), 19 Cambiasso, 15 Dacourt (4 Zanetti 78), 31 Cesar; 18 Crespo (8 Ibrahimovic 59), 10 Adriano.
Rezerwowi: 1 Toldo, 9 Cruz, 21 Solari, 24 Rivas.
Trener: Roberto Mancini

Catania: 1 Bizzarri; 21 Silvestri, 6 Stovini, 23 Terlizzi, 3 Sabato; 17 Baiocco, 25 Martinez (7 Vargas 46), 8 Edusei, 10 Mascara (15 Morimoto 71), 13 Izco (19 Tedesco 73); 24 Spinesi.
Rezerowi: 16 Polito, 2 Sardo, 18 Babù, 32 Nardini.