Inter 3-1 Atalanta

24 kwietnia 2010 | 15:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zwycięstwem 3-1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Interu Mediolan z Atalantą. Wprawdzie to goście pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Tiribocchiego, lecz bramki Milito, Marigi oraz Chivu pozwoliły odnieść Interowi cenne zwycięstwo dzięki któremu przynajmniej do jutra to Nerazzurri będą liderem Serie A.

W tym meczu Jose Mourinho pozwolił zagrać kilku rezerwowym graczom jak Materazzi, Cordoba, Mariga czy Muntari. Decyzja zapewne spowodowana tym, że trener chciał nieco oszczędzić kilku swoich asów przed rewanżem z FC Barceloną. Na trybunach zasiadł natomiast Mario Balotelli.

Ku zdziwieniu zgromadzonej publiczności na Giuseppe Meazza, to goście pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie. Bramkę dla Atalanty zdobył niezawodny Tiribocchi, który wykorzystał prostopadłe podanie. Bramka nieco zdenerwowała Jose Mourinho, który zaczął ostro instruować swoich piłkarzy by byli bardziej skoncentrowani. Cenne uwagi trenera poskutkowały, bowiem niecałe 20 minut później Neazzurri doprowadzili do remisu. Gol, który "wisiał w powietrzu" z powodu natarcia Interu na bramkę Atalantę w końcu padł. Do siatki trafił Diego Milito wykorzystujący podanie i błąd jednego z obrońców zaś bramkarza przyjezdnych sprytnym strzałem przelobował. Idący za ciosem Inter podwyższył na 2-1 chwilę później a zdobywcą bramki był McDonald Mariga, któremu piłka po akcji Sneijdera trafiła pod nogi w polu karnym i takiej okazji nowy nabytek Interu nie przegapił dając Interowi prowadzenie a samemu strzelając swojego pierwszego gola w barwach Interu. Warty odnotowania jest również fakt iż był to setny mecz tego gracza na kontynencie europejskim.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i to Inter był stroną przeważającą. Brakowało jednak dobrego wykończenia, dlatego też na tablicy wyników długo widniał wynik 2-1. Do zmiany tego stanu rzeczy doszło w 78. minucie kiedy to zaskakującym strzałem z dystansu bramkarza rywali pokonał Cristian Chivu.

W czasie meczu Mourinho dokonał kilku zmian, do gry został delegowany w przerwie Cambiasso, zastępujący Sneijdera , w trakcie drugiej połowy wszedł również Motta oraz Arnautović. Wynik 3-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka i Nerazzurri na 1 dzień wracają na fotel lidera. Jeśli w jutrzejszym meczu punkty zgubi Roma, na tej pozycji Inter zostanie przez conajmniej tydzień. W środę jednak czeka Nerazzurrich rewanż półfinału Ligi Mistrzów z Barceloną.

Inter 3-1 Atalanta (HT: 2-1)
strzelcy: Tiribocchi 5, Milito 24, Mariga 35, Chivu 78.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 26 Chivu; 17 Mariga, 5 Stankovic (8 Thiago Motta 70), 11 Muntari; 10 Sneijder (19 Cambiasso 46); 22 Milito (89 Arnautovic 80), 9 Eto'o.

pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 6 Lucio, 7 Quaresma, 25 Samuel.

trener: José Mourinho.

Atalanta: 32 Coppola; 4 Capelli, 77 Bianco, 5 Manfredini, 13 Peluso; 79 Ferreira Pinto (9 Amoruso 57), 22 Padoin, 17 Guarente, 20 Valdes (70 Ceravolo 57); 72 Doni (21 Radovanovic 71), 90 Tiribocchi.

pozostali na ławce: 91 Rossi, 6 Bellini, 15 De Ascentis, 19 Chevanton.

trener: Bortolo Mutti.

sędzia: Daniele Orsato (Schio).

kartki: Bianco 8, Stankovic 27, Cordoba 47, Manfredini 64, Coppola 64, Materazzi 83.