Scolari nowym kandydatem?

29 maja 2010 | 17:50 Redaktor: Daniello Kategoria:Transfery

Luis Felipe Scolari to najnowszy kandydat do przejęcia mediolańskiego Interu, po tym jak zrezygnował z pracy w uzbeckim Bunyodkorze. Nerazzurri ciągle poszukują odpowiedniego trenera do objęcia funkcji szkoleniowca w klubie, a Brazylijczyk wydaje się być jedną z najlepszych możliwych opcji.

Scolari pracę w Bunyodkorze rozpoczął w 2009 roku. Klub ten doprowadził do triumfu w rozgrywkach ligi uzbeckiej w obecnym sezonie, jednak już tak dobrze nie powiodło mu się w azjatyckiej lidze mistrzów, odpadając w 1/8 finału tych rozgrywek.

61-letni trener swoją dymisję usprawiedliwił dobrem syna: "On właśnie ukończył międzynarodową szkołę w Taszkencie i zamierza rozpocząć studia. Muszę go wspierać i pomagać mu. Tylko moja rodzina się dla mnie liczy"-poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej byłego już zespołu.

Dzięki swojemu pochodzeniu były coach Chelsea dobrze mówi po włosku. Sam Scolari w przeszłości niejednokrotnie podkreślał, iż chciałby kiedyś poprowadzić drużynę z Serie A.

Największym sukcesem Brazylijczyka jest wygrana Mistrzostw Świata 2002, właśnie ze swoimi rodakami. Na czele z reprezentacją Portugalii dotarł on również do finału Euro 2004. Uległ wówczas Grecji, przegrywając ostatecznie 1:0.

Źródło: football-italia.net

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich