Benitez odejdzie z Liverpoolu jeszcze dziś?

3 czerwca 2010 | 09:02 Redaktor: Rizzo Kategoria:Transfery

Według sprawozdań jakie pojawiły się za pośrednictwem serwisu Echo prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie wystosowana umowa będąca zawarciem kompromisu pomiędzy Benitezem, a Liverpoolem. Odejście Hiszpana z klubu za porozumieniem stron byłoby całkiem okazałe z punktu widzenia finansowego klubu, bowiem zatwierdzenie ugody nie zmuszałoby zapłacenia przez Anglików 16 milionów funtów poprzez zerwanie kontraktu, lecz sprawa zostałaby zamknięta w granicy 3 milionów.

Obecny szkoleniowiec Liverpoolu cieszy się coraz mniejszym zaufaniem zarządu, dlatego pozostanie na stanowisku menadżera mogłoby tylko zaostrzyć konflikt i jednocześnie pogorszyć warunki pracy, włączając w to znikome fundusze przeznaczone na transfery, które z perspektywy Beniteza są potrzebne na dalszą budowę zespołu.

Zła sytuacja finansowa klubu nie pozwala wypłacić kwoty, jaka należy się trenerowi za zerwanie kontraktu ważnego jeszcze na 5 lat, dlatego możliwym wydaje się fakt, iż kompromis może dojść do skutku. Benitez jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska trenera Interu Mediolan.

Źródło: fcliverpool

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich