Benitez: "Milan? W Stambule też byli faworytami.."

10 września 2010 | 15:37 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dziś w Appiano Gentile trener Interu - Rafael Benitez wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Udinese. Szkoleniowiec Mistrzów Włoch mówił o transferach, przyszłym meczu oraz o lokalnym rywalu, który wzmocnił się tego lata transferami Robinho i Ibrahimović'a.

"Nie są łatwe takie przerwy na reprezentacje dla wielkich klubów, których piłkarze wyjeżdżają na zgrupowania, ale wiemy że musimy to uszanować. Musimy mieć czas by pracować ale jednocześnie musimy wygrać. Spróbujemy zrobić te dwie rzeczy. Transfery? Chcieliśmy zobaczyć, czy możliwe jest pozyskanie kilku piłkarzy, rozmawiałem z Massimo Morattim i Marco Brancą i wiemy co zrobiliśmy a co powinniśmy zrobić. Myślę, że lepiej jest mówić o przyszłości nie przeszłości. Prezydent Moratti wiele zainwestował w klub w ciągu ostatnich lat i ma swoje powody by trochę zastopować w tym roku. To silny zespół i ma jakość. Musimy jedynie odbudować swoją mentalność jaką miał zespół przed rokiem. Widzieliśmy ją w meczu z Romą i w drugiej połowie z Bologną. Z właściwym nastawieniem możemy wygrać wszystko. Mamy przed sobą dwa ważne mecze z Udinese oraz Twente we wtorek. Maicon? Zobaczymy co będzie z nim. Santon nie jest w pełni gotowy ale pracował solidnie w tygodniu. Z Milito nie ma problemu, to profesjonalista, inteligentny piłkarz i nie jest dla mnie problemem. To tylko kwestia czasu, kiedy wróci do swojej formy. Milan? Futbol się trochę zmienił. W tym tygodniu słyszałem, że Rossoneri są faworytem do wygrania wszystkiego. To samo mówili w Stambule, kiedy grałem z nimi w finale Ligi Mistrzów. Mówili to nawet przed końcem pierwszej połowy a potem coś się zmieniło..." - powiedział Benitez

Źródło: inter.it