Palermo 1-2 Inter

19 września 2010 | 08:41 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Dwa cenne trafienia Samuela Eto'o przy stanie 1-0 dla gospodarzy pozwoliły Interowi wynikiem 1-2 zwyciężyć na trudnym terenie w Palermo i wrócić do Mediolanu z kompletem punktów. Inter jednocześnie przerwał bardzo długą passę meczów Palermo bez porażki na własnym obiekcie.

W składzie Interu na ten mecz zabrakło kontuzjowanego Wesleya Sneijdera, który nawet nie przyjechał na Sycylię. Benitez wobec takiej sytuacji postawił w pomocy na Zanettiego, Cambiasso, Pandeva oraz grającego za napastnikami Stanković'a. Jednak to Rosanero pierwszi wyszli na prowadzenie i stało się to w 28 minucie meczu po bramce Ilicica. Po bramce Inter stopniowo zwiększał przewagę w tym spotkaniu, jednak długo nie udawało się sforsować zasieków Palermo.

W swoim składzie Inter ma na szczęście Samuela Eto'o. Kameruńczyk w 62 minucie meczu otrzymał piłkę w polu karnym, minął jednego obrońcę i płaskim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Kilka minut później ładną akcję rozpoczął Stanković odgrywając piętą do Maicona, ten bez przyjęcia oddał piłkę Serbowi wystawiając mu ją w pole karne, następnie popularny Deki zagrał do środka gdzie znajdował się Eto'o, który będąc w dogodnej sytuacji podwyższył na 1-2. Mimo kilku okazji z obu stron mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Interu.

W środe kolejny mecz Serie A, tym razem rywalem będzie Bari a spotkanie odbędzie się na Giuseppe Meazza.

Palermo 1-2 Inter (HT: 1-0)
strzelcy: Ilicic 28, Eto'o 62, 70.

Palermo: 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Muñoz, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 23 Nocerino, 21 Bacinovic (11 Liverani 71), 8 Migliaccio; 27 Pastore, 72 Ilicic (51 Pinilla 81); 9 Hernandez (32 Maccarone 77).

pozostali na ławce: 99 Benussi, 4 Kasami, 29 Garcia, 36 Darmian.
trener: Delio Rossi.

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 27 Pandev (17 Mariga 88), 5 Stankovic (39 Santon 79), 9 Eto'o; 22 Milito (11 Muntari 76).

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 29 Coutinho.

trener: Rafael Benitez.