Inter 2-0 PSV: kolejne bramki Zlatana

2 października 2007 | 20:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Dzięki dwóm bramkom znajdującego się w wyśmienitej formie Zlatana Ibrahimovića, Inter Mediolan wynikiem 2-0 pokonał PSV Eindhoven i tym samym "powrócił do gry" po porażce w pierwszej kolejce z Fenerbahce. Mecz obfitował w kartki, dwie czerwone otrzymali gracze Interu: Chivu oraz Suazo.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Inter ma tyle samo punktów co PSV i tylko o jeden mniej od Fenerbahce, które zremisowało z CSKA 1-1.

Pierwszą groźną szansę w meczu miało PSV w 12 minucie meczu, kiedy Perez przetestował czujność Julio Cesara. Nerazzurri wyszli na prowadzenie w 15 minucie. Po faulu na Zlatanie, sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Później szansę na podwyższenie wyniku miał Hernan Crespo. Jednak to nie on tego dnia miał swój dzień. Tego dnia na do siatki trafiał wyłącznie Szwed i to on w 31 minucie zdobył drugiego gola dla Interu. Po pięknym rajdzie Zanettiego, podaniu od Figo Ibradadabra strzałem głową dał Interowi pewne prowadzenie 2-0. Do przerwy jednak wynik ten się utrzymał.

Po zmianie stron Inter jak i PSV starało się zdobyć gola, jednak żadnej ze stron to się nie udało. Udało się jednak zatrudnić sędziego do rozdawania kartoników, dwa żółte a w konsekwencji czerwoną otrzymał Chivu a w doliczonym czasie gry kartonik tego samego koloru otrzymał wprowadzony na murawę Suazo. Obu panów nie zobaczymy w meczu z CSKA.

Inter 2-0 PSV Eindhoven (HT: 2-0)
strzelcy: Ibrahimovic (pen) 15, 31.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 25 Samuel, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 19 Cambiasso, 5 Stankovic, 21 Solari (36 Bolzoni 70); 8 Ibrahimovic, 18 Crespo.

ławka: 1 Toldo, 11 Jimenez, 29 Suazo, 35 Esposito, 37 Puccio.

trener: Roberto Mancini.

PSV Eindhoven: 1 Gomes; 18 Addo, 13 Alcides, 3 Salcido; 2 Kromkamp, 6 Simons, 8 Mendez (10 Koevermans 11), 15 Culina; 11 Perez; 17 Farfan (16 Aissati 75), 9 Lazovic.

ławka: 21 Roorda, 19 Jonathan, 23 Fagner, 26 Van der Leegte, 28 Bakkal.
trener: Ronald Koeman.