Grad bramek na Meazza: Inter 5-3 Roma!

6 lutego 2011 | 20:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Zaledwie siedem dni musieli czekać kibice Interu na kolejne wielkie widowisko na Giuseppe Meazza. Po fascynującym meczu z Palermo, przyszlo zagrać z Romą. Spotkanie to byłi niesamowitym spektaklem okraszonym 8 golami. Zasłużone zwycięstwo 5-3 odniósł Inter prowadzony przez Leonardo, a strata do Milanu zmalała do 5 punktów a w zanadrzu Inter ma jeszcze jedno spotkanie.

Do składu na mecz z Rzymianami Leonardo wstawił wszystkich najlepszych dostępnych graczy. Szansę gry od początku dostał Wesley Sneijder, którego forma powraca. Holender już w meczu z Bari pokazał, że przerwa spowodowana kontuzją pozwoliła mu na nowo naładować akumulatory i jest niezwykle głodny gry. Od pierwszych minut zobaczyliśmy także trzech nowych piłkarzy: Ranocchię, Kharję oraz Pazziniego.

Inter rozpoczął mecz z impetem. Już w trzeciej minucie meczu zza pola karnego lewą nogą uderzył Sneijder. Piłka wpadła w samo okienko bramki bezradnego Julio Sergio i wynik spotkania został otwarty. Bramka Holendra była niezwykłej urody i na długo zostanie w pamięci kibiców Interu.

Od początku mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Akcja za akcją, obydwie drużyny tworzyły świetne widowisko, będące dobrą reklamówką Serie A poza granicami Włoch. Goście nie zrazili się stratą bramki i ruszyli do odrabiania strat. Groźny był atak gości w postaci Boriello, Vucinica oraz Meneza. Jak wiemy w domu z powodu grypy został Francesco Totti. W 13 minucie do siatki Julio Cesara trafił Fabio Simplicio. Brazylijczy wykorzystał podanie Vucinića z prawej strony pola karnego czym dał wyrównanie w meczu. Chwilę później wielką klasą wykazał się bramkarz Interu broniąc bramki po kilkukrotnym obstrzale jego bramki w ciągu kilku sekund.

W 35. minucie w polu karnym gości znakomicie zachował się Samuel Eto'o. Kameruńczyk i lewą nogą dał Interowi prowadzenie. Niedługo po tym golu, ten sam zawodnik mógł strzelić kolejnego gola, lecz tym razem piłka minęła bramkę Julio Sergio.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Akcje szły na jedną i drugą bramkę, tempo było bardzo szybkie. Do siatki trafił nawet Pazzini, lecz sędzia nie uznał jego bramki, gdyż znajdował się na spalonym. Niedługo potem Inter podwyższył na 3-1. Stało się to przy udziale Pazziniego, który otrzymał piękne podanie od Sneijdera a w polu karnym wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Burdisso. Sędzia pokazał Argentyńczykowi czerwoną kartkę i nakazał wykonanie rzutu karnego, który na gola zamienił Samuel Eto'o. Nie minęło 10 minut a było 4-1, kiedy do siatki trafił Thiago Motta. To kolejny świetny mecz nowego reprezentanta Włoch, który zdecydowanie zasłużył na gola swoją grą.

Kiedy wydawało się, że jest po meczu, Roma nadal walczyła. Gole Vucinića oraz Lorii sprawiły, że Interowi zwycięstwo zaczęło wymykać sie z rąk. Na boisku nie było już Sneijdera oraz Pazziniego a szansę gry otrzymał Milito oraz Nagatomo. Japończyk pokazał się z dobrej strony, prezentując szybkość i niesamowity ciąg na bramkę.

W ostatniej minucie meczu prawą stroną pola karnego wchodził Eto'o którego powstrzymać próbował Taddei. Brazylijczyk widząc, że jest bez szans i nie zdoła powstrzymać Kameruńczyka zdecydował się na teatralny pad, by przerwać groźną akcję. Na taki numer piłkarze Interu się jednak nie nabrali i po zamieszaniu przed bramką Julio Sergio piłka w końcu trafiła do Cambiasso a ten płaskim strzałem podwyższył wynik meczu na 5-3.

Inter 5-3 Roma
strzelcy: 3 Sneijder, 13 Simplicio, 35 and 63 (pen) Eto'o, 71 Thiago Motta, 75 Vucinic, 81 Loria, 90 Cambiasso

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 2 Cordoba, 4 Zanetti; 14 Kharja, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso; 10 Sneijder (Nagatomo 75); 7 Pazzini (Milito 70), 9 Eto'o

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 27 Pandev, 29 Coutinho
trener: Leonardo

Roma: 27 Julio Sergio; 77 Cassetti, 29 N. Burdisso, 4 Juan, 17 Riise; 20 Perrotta (Taddei 67), 16 De Rossi, 30 Simplicio (Greco 71); 94 Menez (Loria 64), 22 Borriello, 9 Vucinic

pozostali na ławce: 32 Doni, 3 Castellini, 33 Brighi, 87 Rosi
trener: Claudio Ranieri