Relacja: Inter przegrywa z Chevio.

27 sierpnia 2011 | 23:44 Redaktor: lordqkie Kategoria:Ogólna3 min. czytania

O 20:45 rozpoczął się przegrany przez Inter 3:2 mecz towarzyski z Chevio Verona.Spotkanie mimo, że towarzyskie to jednak z powodu strajku piłkarzy SerieA rozgrywane było z dużym poświęceniem i zacięciem. Było traktowane niezwykle poważnie.

Pierwszą połowę lepiej zaczął klub z Werony, grając agresywnie i dynamicznie. Piłkarze Interu dosyć szybko odzyskali kontrolę na boisku i do końca tej części spotkania wyraźnie przeważali. Gola nie udało się jednak strzelić mimo świetnego strzału Yuto Nagatomo czy rzutu wolnego, którego autrem był Alvarez, a wykonawcą niecelnej główki Thiago Motta. Fenomenalną postawą w obronie popisał się Lucio.

Do przerwy utrzymywał się remis, a wynik otworzył Diego Milito, który zapewnił Nerazzurim prowadzenie 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Stanković zagrał do Faraoniego, ten niskim crossem zaadresował piłkę do Argentyńczyka znajdującego się w polu karnym rywali. Milito najpierw przyjął, a następnie od razu posłał piłkę do siatki. Radość nie trwała długo, bo już 2 minuty później Castellazziego zaskoczył Thereau zdobywając wyrównującego gola.

Inter świętował ponowne objęcie prowadzenia w 53' minucie. Jendak tylko przez kilka sekund. Świetną piłkę z rzutu rożnego w pole karne skierował Alvarez, lekko głową trącił ją Ranocchia, a ostatecznie do siatki efektownie trafił po raz drugi Diego Milito. Sędzia gola jednak nie uznał z powodu niebezpiecznego zagrania.

Chevio wysunęło się na prowadzenie dzięki Moscardelliemu w 70' minucie. Trafił on do bramki Castellazziego bezpośrednio z rzutu wolnego. Wynik 1:2.

W doliczonym czasie gry, w 94' minucie Moscardelli pokonał Castellazziego strzałem z naroża pola karnego i było już 1:3, jednak piłkarze Gasperiniego zapobiegli katastrofalnej porażce już minutę później. Santon skierował bowiem podanie bezpośrednio do Pazziniego, który z krawędzi pola karnego zdobył kontaktowego gola dla Nerazzurich. Aby uratować wynik spotkania było jednak już za późno.

Bramki: Inter - Milito (48'), Pazzini (95'); Chevio - Thereau (50'), Moscardelli (70', 94').