Reggina - Inter 0:1

20 października 2007 | 20:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał po bramce Adriano 1:0 Reggine. Brazylijczyk przełamał wreszcie swoją strzelecką niemoc.

Tak jak w meczu z Napoli, Nerazzurri narzucili swój styl gry. Bardzo aktywnie w ataku grali Julio Cruz i Adriano. Po okresie przewagi Interu, ataki przeprowadziła własne ataki, jednak bardzo dobrze spisywała się dzisiaj obrona. W 13 minucie Hallfredson groźnie uderzył nad bramką Francesco Toldo. W 17 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Luis Figo dośrodkowywał z lewej strony boiska, piłka otartła się szczęśliwie o głowę Adriano i mamy 1:0. Po stracie bramki do dalszych ataków przystąpili gracze Regginy. Znakomite zagranie Cascione do Cozzy, piłka ląduje po jego uderzeniu tuż obok słupka. W 37 minucie kolejną okazje miał Adri, jednak jego uderzenie, choć niepewnie obronił bramkarz gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Kilka okazji mieli Figo, Maicon i Cambiasso jednak nie zmieniły one wyniku spotkania. Później coraz mniej działo się na boisku. Na boisku pojawili się w Interze Ibrahimovic, Zanetti i Suazo. Ten pierwszy miał swoją szansę, jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała obok słupka. W ostatniej minucie spotkania na 2:0 mógł podwyższyć Suazo, jednak tym razem bardzo dobrze w bramce zachował się Campagnolo.

Reggina – Inter 0:1 (0:1)
Bramki: 17’Adriano

Reggina: 30 Campagnolo; 55 Lanzaro, 3 Cherubin, 16 Valdez, 6 Aronica; 34 Missiroli (24 Tullberg 83), 14 Tognozzi (8 Barreto 72), 18 Hallfredsson (25 Montiel 75), 4 Cascione; 21 Ceravolo, 10 Cozza.

Rezerwowi: 22 Novakovic, 11 Joelson, 20 Alvarez, 32 Pettinari.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 14 Vieira (8 Ibrahimovic 69), 19 Cambiasso, 31 Cesar; 9 Cruz (29 Suazo 82), 10 Adriano (4 Zanetti 56).

Rezerwowi: 12 Julio Cesar, 18 Crespo, 21 Solari, 25 Samuel.

Żółte kartki: Aronica 36, Cozza 41, Cruz 43, Vieira 68, Ibrahimovic 90+1.