Inter Mediolan 1-2 Juventus Turyn

29 października 2011 | 19:57 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna4 min. czytania

Rozczarowanie. Tak jednym słowem można podsumować dzisiejsze Derby Włoch. Nerazzurri w roli gospodarza ulegli przyjezdnym z Turynu wynikiem 1-2. Bramki zdobywali kolejno: Vucinic, Maicon, Marchisio. Był to hit 10. kolejki włoskiej Serie A i pierwsza połowa spotkania zdecydowanie zasługiwała na takie określenie.

Inter wybiegł na murawę w ustawieniu 4-2-3-1 z Wesley'em Sneijderem ustawionym za Giampaolo Pazzinim. Na lewym skrzydle operował Obi, zaś na prawym Zarate. Na bramce z powodu kontuzji Julio Cesara stanął Luca Castellazzi.

Mecz o tej randze i biorąc pod uwagę wszelkie niuanse natury poza boiskowej pomiędzy obydwoma klubami przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Zapełnione trybuny Giuseppe Meazza oglądaliśmy w tym sezonie po raz pierwszy, na wyjście piłkarzy z tunelu fanatycy z Curva Nord przygotowali okolicznościową oprawę, której motywem głównym był napis: "Ja Scudetto nie kradnę i w Serie B nie byłem."

Pierwsze minuty były w wykonaniu Interu bardzo dobre. Nerazzurri z dużym animuszem rzucili się do ataku na nie tak dawnych 2-ligowców i wszystko to napawało optymizmem na dalszą cześć meczu. Kilka strzałów, kilka szarpnięć skrzydłami sugerowało, że w tym meczu Inter odniesie zwycięstwo, które odmieni ligowy byt naszego klubu. Sytuacje mieli Pazzini, Cambiasso oraz Sneijder, a po około 10 minutowym oblężeniu bramki Buffona do głosu doszli goście i już w pierwszej groźnej akcji piłkę do siatki skierował Mirko Vucinić. Czarnogórzec dobił uderzenie Matriego, któremu zagrywał Lichsteiner. Chwilę po tym golu Juventus zaatakował jeszcze raz i równie groźnie. Tym razem jednak w dobrej sytuacji nie trafił do siatki Matri.

Było blisko szybkiego nokautu, jednak wtedy otrząsnął się Inter.  Prawą stroną zaatakował Maicon i pięknym strzałem pokonał Gianluigiego Buffona. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie Wesley'a Sneijdera. Idący za ciosem podopieczni Ranieriego byli bliscy podwyższenia wyniku, lecz świetną sytuację zaprzepaścił Pazzini strzelając w poprzeczkę. Chwilę później do siatki trafili piłkarze Conte. Po ładnym rozegraniu strzelił on płasko po ziemii tuż przy słupku bramki. Podobnie jak przy pierwszym golu nie popisała się defensywa Interu, która tego dnia nie grała bardzo niefrasobliwie. Jeszcze w 1. połowie mógł być podyktowany rzut karny dla Juve, lecz sędzia zdecydował inaczej. Pierwsza połowa mimo niekorzystego wyniku dawała nadzieję na dobry rezultat końcowy, a postronni obserwatorzy mogli być zachwyceni tempem i poziomem gry obydwu zespołów.

Po zmianie stron gra Interu się praktycznie skończyła. Wprowadzony w przerwie Castaignos za Zarate nie pokazał absolutnie nic. Trybuny z rzadka głośno dopingowały, Inter grał statycznie, a większość strzałów było blokowanych w polu karnym Buffona. Mnożyły się natomiast faule z obu stron i sędzia coraz częściej sięgał do kieszeni z żółtymi kartkami. Juventus mógł podwyższyć wynik, lecz dobrze bronił Castellazzi a w dodatku celowniki napastników z Turynu się rozregulowały.

Inter przegrał kolejny ważny mecz i nasze szanse na udany ligowy sezon są coraz mizerniejsze. Juventus natomiast utrzymał pozycję lidera ligi. Ciężko pisać o takich meczach, wierzymy jednak, że jakimś sposobem Inter odnajdzie siebie i zacznie w końcu wyraźnie piąć się w ligowej tabeli, na którą w tym momencie boimy się spoglądać. Po zwycięstwie czy porażce, jesteśmy z Interem.

INTER-JUVENTUS 1-2
strzelcy: 12' Vucinic, 28' Maicon, 33' Marchisio

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (19' st Stankovic); 10 Sneijder (33' st Alvarez); 28 Zarate (1' st Castaignos), 7 Pazzini
pozostali na ławce: 21 Orlandoni, 2 Cordoba, 22 Milito, 42 Jonathan
trener: Claudio Ranieri

Juventus: 1 Buffon; 26 Lichtsteiner, 19 Bonucci, 15 Barzagli, 3 Chiellini; 21 Pirlo; 7 Pepe, 22 Vidal (44' st Pazienza), 8 Marchisio, 14 Vucinic (39' st Del Piero); 32 Matri (25' st Estigarribia)
pozostali na ławce: 30 Storari, 11 De Ceglie, 17 Elia, 18 Quagliarella
trener: Antonio Conte

sędzia: Nicola 14li (sez. arbitrale di Bologna)

kartki: 22' Bonucci, 45' Vidal, 9' st Chiellini, 10' st Pepe, 14' st Chivu, 20' st Sneijder, 22' st Pirlo.