2-1 z Lazio!

22 stycznia 2012 | 20:02 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter pokonał Lazio Rzym 2-1 dzięki czemu awansował na czwartą pozycję w tabeli Serie A. Bramki dla gospodarzy zdobywali niezawodni: Diego Milito i Giampaolo Pazzini. Goście odpowiedzieli trafieniem Tommaso Rocchiego.

Nerazzurri rozpoczęli dzisiejsze spotkanie bez udziału zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Thiago Motty. Absencja 29-latka była niewątpliwie głównym powodem większych roszad w zespole czarno-niebieskich. W miejsce Brazylijczyka z włoskim paszportem, pojawił się Javier Zanetti, którego na prawym skrzydle zastąpił Alvarez. Z kolei na lewym, w zamian za Argentyńczyka trener wystawił dotychczasowego lewego obrońcę Yuto Nagatomo. Za Japończyka w defensywie zagrał natomiast Rumun Chivu.

Oba zespoły zaczęły pojedynek w dość chaotycznym stylu. Groźniejsze sytuacje pojawiły się dopiero w okolicach dziesiątej minuty. Najpierw po atomowym strzale Alvareza piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Marchettiego, a chwilę później katastrofalny błąd Lucio mógł wykorzystać doświadczony Tommaso Rocchi. Włoch jednak trafił w słupek i nie zdążył dobić futbolówki. Przez kolejnych dwadzieścia minut w większości przypadków widzialiśmy same niedokładności. Jednak już w 29. minucie za wcześniejszą sytuację zrehabilitował się Rocchi, który po podaniu Ledesmy, technicznym strzałem po ziemi pokonał Julio Cesara. Inter starał się szybko odrobić straty. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy w dogodnej okazji bramkowej mógł znaleźć się Nagatomo, lecz z powodu interwencji bramkarza nie zdążył wykorzystać podania z prawego skrzydła. Wyrównanie padło, ale miało to miejsce w samej końcówce pierwszej części spotkania. Po kapitalnej dwójkowej akcji Milito i Alvareza w polu karnym gości, za sprawą popularnego Il Principe w końcu udało się skierować piłkę do siatki Lazio. Podbudowani trafieniem wyrównującym Nerazzurrich, z niemałymi nadziejami podchodzimy do drugich 45. minut.

W drugiej połowie na placu gry bardzo szybko zobaczyliśmy Wesleya Sneijdera i Joela Obiego. Zmienili oni odpowiednio Alvareza i Chivu. Pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy przebiegało można by rzecz identycznie, jak to wyglądało godzinę wcześniej. Sytuacji bramkowych zaczęło przybierać po 60. minutach. W 63. minucie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli Nerazzurri. Wszystko zainicjował Brazylijczyk Lucio, którego główka z połowy boiska doleciała aż pod pole karne Rzymian. Tam czekał już Pazzini. Włoch najnormalniej w świecie przelobował Marchettiego i było 2-1!. Chwilę później mogło być już 2-2, jednak Cesar niesamowicie wybronił stuprocentówkę Miro Klosego. W 67. minucie Inter próbował podwyższyć prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Sneijder, lecz bramkarz rywali skutecznie wybił piłkę. W międzyczasie na murawie pojawił się Faraoni. Włoch zastąpił Milito, którego godnie pożegnały oklaski fanów. Lazio za wszelką cenę starało się odpowiedzieć. Reja posłał do boju nawet Djibrilla Cisse. Na niewiele to się zdało. Przyjezdni po stracie drugiego gola wyglądali na wyraźnie podłamanych. Strzały takie jak choćby ten Ledesmy z 85 minuty zdawał się w pełni potwierdzać owe przypuszczenia. W doliczonym czasie gry, Rzymianie ponownie zaatakowali, ale kolejne uderzenie Argentyńczyka poszybowało tuż nad poprzeczką Julio Cesara. W końcu sędzia zdecydował się zakończyć mecz. Nerazzurri zwyciężyli i tym samym wskoczyli na czwartą lokatę w tabeli!

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 11 Alvarez, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 55 Nagatomo; 7 Pazzini, 22 Milito.

Ławka: 12 Castellazzi, 10 Sneijder, 18 Poli, 20 Obi, 23 Ranocchia, 28 Zarate, 37 Faraoni.
Trener: Claudio Ranieri.

Lazio: 22 Marchetti; 78 Zauri, 20 Biava, 3 Dias, 26 Radu; 19 Lulic, 24 Ledesma, 15 Gonzalez; 8 Hernanes; 9 Rocchi, 25 Klose.
Ławka: 1 Bizzarri, 5 Scaloni, 11 Matuzalem, 21 Diakité, 29 Konko, 81 Del Nero, 99 Cissè.
Trener: Edoardo Reja.

Sędzia: Nicola 14li (sez.arbitrale di Bologna).