Inter - Genoa 4-1, pierwszy gol Suazo!

31 października 2007 | 20:53 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Gol Cordoby w pierwszej połowie oraz Cambiasso Suazo i Cruza w drugiej części gry dały Nerazzurrim we wczorajszym meczu pewne zwycięstwo 4-1 nad drużyną z Genoi. Dla Suazo była to pierwsza oficjalna bramka dla Interu.

Zwycięstwo pozwoliło zachować obrońcom mistrzowskiego tytułu 3 punkty przewagi nad Romą oraz 4 nad Juventusem Turyn, przed niedzielnym meczem z drużyną Bianconerich. Pierwszego gola Inter zdobył już w ósmej minucie, gdy po dośrodkowaniu Javiera Zanettiego, piłkę na bramke uderzył Crespo, na poprzeczkę sparował ją mający kilka fenomenalnych interwencji bramkarz Genoi Rubinho, jednak chwilę potem Cordoba uderzył piłkę głową do pustej bramki. Przy golu Cambiasso zawinił bramkarz gości, który "wypluł" piłkę po uderzeniu Chivu z rzutu wolnego, którą spokojnie dobił Cuchu. Genoa zdołała wyrównać po bardzo ładnej akcji, jednak minute po tym Inter ponownie objął dwubramkową przewagę. David Suazo wyczuł intencje obrońy, który zagrał piłkę głową do bramkarza, dopadł do niej i spokojnym lobem strzelił swoją pierwszą bramke dla Interu w Serie A. Na 4-1 podwyższył z rzutu karnego Cruz. Warto wspomnieć fantastyczną akcje Suazo który wywalczył jedenastkę.

Po bardzo dobrym meczu Nerazzurri wygrywają w końcu dużą ilością bramek i utrzymują swoją punktową przewagę nad goniącymi go zespołami. Forza Inter!

Inter 4-1 Genoa