Inter odpada z rozgrywek Coppa Italia...

25 stycznia 2012 | 20:04 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan przegrał z Napoli 0-2 i tym samym pożegnał się z Pucharem Włoch. Obie bramki zdobył Edinson Cavani. Takim sposobem to Napoli awansowało do półfinału tegorocznej edycji Coppa Italia.

Oba zespoły rozpoczęły dosyć ospale. Groźnie zaczęło się dziać dopiero po kwadransie gry. Długi przerzut piłki przez gracza Napoli umożliwił sytuację bramkową Maggio, który jednak nie potrafił jej wykorzystać. Minutę później gola uderzeniem zza szesnastki próbował wbić Wesley Sneijder, ale i jemu szczęście nie dopisało. Mecz powoli się rozkręcał. W okolicach 20 minuty zobaczyliśmy kilka ciekawych akcji gospodarzy, z licznymi próbami kontraataków gości. W 23 minucie, po rzucie rożnym Interu głową strzelał Walter Samuel, lecz Morgan De Sanctis nie miał z tą piłką większych problemów. Futbolówka przez większość czasu znajdowała się w posiadaniu miejscowych, ale Nerazzurri skutecznie bronili dostępu do własnej bramki.

Na dziesięć minut przed końcem wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja, w której w polu karnym mediolańczyków, przewrócił się naciskany przez Chivu - Edinson Cavani. Sędzia mimo wszystko puścił grę wolno. Pod koniec pierwszej części Napoli znów zaatakowało. Najpierw groźną akcję z prawego skrzydła zdołał zatrzymać dopiero stojący między słupkami Nerazzurrich Luca Castellazzi. Kilkadziesiąt sekund później podanie przed polem karnym z lewego skrzydła otrzymał Hamsik, Słowak zdecydował się na uderzenie z pierwszej, jednak bramkarz gości po raz kolejny pewnie wybronił. Inter zdołał odpowiedzieć tylko niecelnym strzałem Obiego. W taki oto sposób dobiegła końca pierwsza połowa ćwierćfinałowego meczu pomiędzy Napoli i Interem.

Po przerwie na boisku nie zobaczyliśmy już bezbarwnego Joela Obiego. Nigeryjczyk został zastąpiony przez Alvareza. W 48 minucie karnego dopatrzył się arbiter. Cavaniego miał sfaulować Andrea Ranocchia. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce czarno-niebieskich. Inter mimo straty gola, miał kłopoty z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Udało się to dopiero w 56 minucie, kiedy Alvarez dokładnym przerzutem uruchomił w ataku Diego Milito. Argentyńczyk przy próbie przechwytu piłki podobnie jak Cavani przewrócił się pod bramką rywali, jednak sędzia zamiast odgwizdać karnego, ukarał 32-latka kartką koloru żółtego. W odstępie niecałych dwóch minut obejrzeliśmy dwa groźne strzały Sneijdera. Pierwszy z wolnego został obroniony przez De Sanctisa, zaś drugi z dystansu przeleciał nad poprzeczką bramki doświadczonego Włocha. W 64 minucie za Lavezziego wszedł znany kibicom Interu Goran Pandev. Chwilę później w okazji strzeleckiej znalazł się wprowadzony po przerwie Alvarez, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w niego. Gospodarze także mieli swoje szanse, ale marnowali je kolejno: Cavani i Pandev. Na kwadrans przed końcem, trener posłał do gry Mauro Zarate. Zmienił on Thiago Mottę. W między czasie mniej lub bardziej ciekawszych okazji strzeleckich doczekali się - po stronie Napoli: Inler i Gargano, po stronie Interu: Wesley Sneijder. Pięć minut przed końcem Nerazzurri oblężyli bramkę miejscowych. Wszelkie próby Interu na zdobycie gola wyrównującego kończyły się jednak za każdym razem niepowodzeniem. W drugiej minucie doliczonego czasu gry padła druga bramka dla gospodarzy. Po nieudanej kontrze Interu, piłkę przechwycili miejscowi, którzy za sprawą Cavaniego dokonali dzieła zniszczenia.

Napoli: 1 De Sanctis; 14 Campagnaro, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio, 23 Gargano, 88 Inler, 18 Zuniga; 17 Hamsik, 22 Lavezzi; 7 Cavani.
Ławka: 83 Rosati, 8 Dossena, 16 Vargas, 20 Dzemaili, 21 Fernandez, 29 Pandev, 85 Britos.
Trener: Walter Mazzarri.

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 20 Obi; 10 Sneijder, 22 Milito.
Ławka: 1 Julio Cesar, 2 Cordoba, 37 Faraoni, 11 Alvarez, 18 Poli, 28 Zarate, 30 Castaignos.
Trener: Claudio Ranieri.

Sędzia: Domenico Celi (Bari).