Długo oczekiwane zwyciestwo.

9 marca 2012 | 20:24 Redaktor: Seb Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na wyjezdzie Chievo Werona 2:0. Bramki dla Nerrazzurich strzelił w 87 minucie, po dośrodkowaniu Wesleya Sneijdera z rzutu rożnego Walter Samuel, 3 minuty pózniej padł decydujący gol, tym razem z prawej strony dośrodkowywał Javier Zanetti a "Il Pricipe" Milito skierował piłke w środek bramki, róznież po strzale głową.

Diego Milito mógł miec w tym meczu na swoim koncie 2 trafienia, gdyż w 14 minucie gracz Chievo zagrał ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, ale niestety bramkarz Chievo - Sorrentino świetnie wyczuł strzał Argentyńczyka. Chwilę pózniej grożnym strzałem popisał się Wesley Sneijder, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Ogólnie tempo i widowiskowosć meczu była bardzo przeciętna, Inter długo utrzymywał się przy piłce ale ich ataki były rozbijany przed polem karnym rywali.

Dopiero od 80 minuty Inter przycisnął zmęczoną już drużynę z Verony czego efektem były bramki w końcówce meczu. Dodajmy również iż było to pierwsze zwyciestwo od 7 spotkań a na dodatek w 104 urodziny klubu z Mediolanu.

CHIEVO VERONA - 54 Sorrentino; 21 Frey, 3 Andreolli, 15 Acerbi, 93 Dramé; 10 Luciano, 16 Rigoni, 6 Bradley; 7 Sammarco, 77 Théréau; 31 Pellissier.
ławka rezerwowych: 1 Puggioni, 12 Cesar, 8 Cruzado, 56 Hetemaj, 9 Moscardelli, 23 Paloschi, 29 Dainelli.
Trener: Domenico Di Carlo

INTER - 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 18 Poli; 10 Sneijder, 9 Forlan, 22 Milito.
ławka rezerwowych: 12 Castellazzi, 7 Pazzini, 19 Cambiasso, 20 Obi, 26 Chivu, 28 Zarate, 37 Faraoni.
Trener: Claudio Ranieri

Bramki: 87' Walter Samuel, 90' Diego Milito