Inter wygrywa i żegna się z Ligą Mistrzów

13 marca 2012 | 22:56 Redaktor: Seb Kategoria:Relacje2 min. czytania

Mecz Interu z Marsylia rozpoczęli gospodarze, piersze zaczęły się od badania przeciwnika atakowali jedni i drudzy, pierwszy grożny atak przeprowadził Inter w 8 minucie mogło być już 1:0 gdy doskonałym podaniem w pole karne popisał sie Javier Zanetti, piłkę wybił jeden z obrońców OM, ta trafiła do Wesleya Sneijdera który był ustawiony mniej wiecej na jedenastym metrze pola karnego, Sneijder strzela i..piłka trafiła w nogi stojących w bramce piłkarzy Marsylii.

Kolejna kontra wznów mogła zakończyc się golem dla podopiecznych Claudio Ranieriego, tym razem w takiej samej sytuacji znalazł sie Wesley Sneijder który ostrym dośrodkowaniem znalazł Diego Milito, ale bramkarz Stive Mandanda popisał sie fantastyczną interwencją. KOlejne minuty przebiegały w szybkim tempie, arbiter dyktował bardzo dużo rzytów wolnych po faulach taktycznych, po jednym z takich fauli został ukarany żółta kartką kapitan Narrazzurich Javier Zanetti, goście z Marsyli nie zagrozili w pierwszej połowie bramce bronionej przez Cesara, przy nadarzającej sie okazji kładli sie na murawę grając tym samym na czas i korzyść zespołu.

2 połowę lepiej rozpoczęli goście, przeprowadzając kilka ataków pod rząd, w 58 minucie Ranieri postanowił zdjąć z planu Diego Forlana i zastapił go Gianpaolo Pazzini oraz Wesleya Sneijdera za którego weszedł Joel Obi. Goscie wcąż kontrolowali spotkanie, w 75 minucie Pazzini wywalczył rzut rożny, w polu karnym zrobiło sie ostre zamieszanie, piłka wpadła pod nogi Diego Milito a ten strzelił gola na 1:0 i tym samym mecz rozpoczął sie od nowa. Od tamtej pory to Inter nabrał wiatru w żagie i dążył do podwyższenia. w 93 munucie powtórzyła sie sytuacja z pierwszego meczu, niefrasobliwość obrońców wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Brandao i było 1:1 i koniec marzeń o dalszej fazie Ligi Mistrzów.

Inter po wznowieniu gry zaatakował i wywalczył rzyt karny, czerwoną kartką ukarany został bramkarz Mandanda, a gola strzelił Pazzini jednak 2:1 to rezutlat który nie awizuje Interowi awansu.

Inter Mediolan - Olympique Marsylia 2:1 Milito 75', Pazzini 95,' Brandao 90'

Źródło: własne