Javier Zanetti tworzy historię

18 listopada 2007 | 08:44 Redaktor: Daniello Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Kapitan Interu, Javier Zanetti, rozegrał pełne 90 minut dla reprezentacji Argentyny w wygranym 3 – 0 meczu z Boliwią, który należał do kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2010. Był to już 116 reprezentacyjny występ Il Capitano, co stanowi nowy rekord.

Dla błękitno-białych strzelali Aguero (41') i Riquelme (57', 73').

Esteban Cambiasso, który także występował w tym meczu został zmieniony w 68 minucie po tym jak został sfaulowany przez Ronalda Gutirreza. (Na razie nie ma informacji, czy nastąpił jakiś uraz - przyp. Red.)

Nicolas Burdisso przesiedział cały mecz na ławce.

Z pozostałych meczów między narodowych, w których grali Nerazzurri:

Cristian Chivu rozegrał całe 90 minut, w przegranym 1-0 meczu Rumunii z Bułgarią.

Reprezentant Węgier, Attila Filkor, przesiedział cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrał 3-0 z Mołdawią.

Zlatan Ibrahimovic, choć zagrał cały mecz dla Szwecji, to nie zdołał strzelić bramki, a on i jego koledzy przegrali z Hiszpanią 3 – 0.

Choć nie zagrał tam żaden piłkarz niebiesko-czarnych, to warto wspomnieć, że reprezentacji Włoch udało się pokonać Szkocję, dzięki czemu zapewniła sobie awans do Euro 2008.

Podobny sukces, lecz pierwszy w swojej historii, odniosła Polska, pokonując Belgię 2:0. Obie bramki strzelił Ebi Smolarek.