Campionato: Inter 4-3 Milan !

7 czerwca 2012 | 08:31 Redaktor: Daniello Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Primavera Interu Mediolan jest już na ostatniej prostej do zdobycia mistrzostwa Włoch. Wczoraj młodzi Nerazzurri rozgrywali swój mecz z rywalem zza między, ekipą Rossoneri. Spotkanie podobnie jak mecze pierwszych drużyn, przyniosło dużo emocji...

Wynik otworzył Comi, precyzyjnym strzałem z rzutu karnego. Wyrównał Longo w 24. minucie. Takim rezultatem mimo licznych akcji zakończyła się pierwsza połowa półfinałowego meczu w mistrzostwach.

Inter otworzył drugą połowę bardzo agresywnie. W 56. minucie doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu miał Longo. Stojący między słupkami bramki Milanu Piscitelli zachował jednak spokój, czym uchronił swoich kolegów przed utratą drugiego gola.

W 63. minucie na prowadzenie wyszli Nerazzurri. Wszystko to za sprawą Alborno i Romano, którzy znakomicie rozklepali obronę czerwono-czarnych. Akcję wykańczał ten drugi. Kilka chwil później kontuzjowanego Di Gennaro musiał zmienić rezerwowy Andrea Sala.

Na kilkanaście minut przed końcem Milan zdobył upragnionego gola. Trafił ponownie Comi. Po 90. minutach regulaminowego czasu gry był remis 2-2.

Już na samym początku dogrywki za sprawą Innocentiego prowadzenie objął Milan. Inter nie pozostał dłużny swojemu rywalowi, gdyż w drugiej części dogrywki gola na 3-3 wpakował Longo i ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 122 minucie, rzutem na taśmę zapewniając Interowi zwycięstwo.

W finale Campionato, nazywanego też turniejem Giacinto Facchettiego młodzi Interiści zmierzą się z rzymskim Lazio, które wczoraj poradziło sobie z AS Romą.

Inter 4-3 AC Milan (HT: 1-1)

Strzelcy: Comi (pen.) 18, Longo 24, Romanò 63, Comi 73, Innocenti 90+4, Longo 90+18, Longo 90+32.

Inter: 1 Di Gennaro (Sala 69); 11 Alborno (Forte 90+6), 18 Spendlhofer, 13 Kysela, 3 Mbaye; 23 Romanò, 5 Duncan, 14 Crisetig; 10 Bessa, 9 Longo; 15 Garritano (Terrani 74).
Pozostali: 24 Pasa, 16 Bandini, 8 Benassi, 20 Candido.
Trener: Daniele Bernazzani.

AC Milan: 1 Piscitelli; 2 Baldan, 15 De Sciglio, 6 Ely, 3 Desole; 8 Innocenti, 20 Cristante, 14 Hottor; 10 Valoti (Roggia 66); 9 Comi (Lora 90+1), 11 Ganz (Speziale 84).
Pozostali: 12 Narduzzo, 18 Speranza, 17 Prosenik, 16 Piccinocchi.
Trener: Aldo Dolcetti.