Fiorentna vs. Inter 0-2

2 grudnia 2007 | 14:41 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał we Florencji Fiorentinę 0-2 w meczu 14. kolejki Serie A.

Obydwa zespoły zaczęły mecz atakując i równocześnie pewnie grając w obronie. Już w 4. minucie piłkę do bramki próbuje skierować Kuzmanovic, ale ta po strzale głową szybuje wysoko nad poprzeczką. Chwilę póżniej Mutu fauluje Maicona i Inter zdobywa rzut wolny. Nie przynosi on żadnych korzyści Interowi, gdyż strzał jest zbyt wysoki i przelatuje nad poprzeczką. Na zdobycie pierwszej bramki Nerazzurri nie musieli długo czekać. W 10. minucie po podaniu Ibrahimovicia strzałem piłkę do bramki kieruje Luis Jimenez. Jest to jego druga bramka dla Interu w oficjalnym meczu. Trzy minuty póżniej atakuję drużyna z Florencji, jednak kolejny strzał Rumuna zostaje zablokowany. Gra Fiorentiny nabiera tempa i coraz to częściej znajdują się na połowie Interu. Semioli dośrodkowuje Livieraniemu, który strzela, ale piłkę broni Julio Cesar. W 21. minucie Mutu fauluje Dacourta, który zostaje zniesiony z boiska. Francuz wraca na moment na boisko, jednak po chwili zostaje zmieniony przez Maxwella, gdyż widocznie utyka. Minutę później Pazzini uderza piłkę po dośrodkowaniu, ale zostaje ona wybita przez obrońcę czarno-niebieskich. Moment później Chivu podaję do Ibry, który strzela, a piłka po odbiciu od rąk Freya udaje się na rzut rożny. W 32. minucie Chivu dostaje żółtą kartkę za faul na Semiolim. Rzut wolny wykonuje Pasqual, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką. Cambiasso otrzymuje żółty kartonik za dyskusję z sędzią. Kontratak Interu - Ibrahimovic podaje do Cruza, ten strzela i piłka mija bramkarza Violi. 0-2 dla Interu. Sędzia dolicza 2 minuty, po których pierwsza połowa się kończy. W pierwszych 45-ciu minutach lekką przewagę ma Fiorentina, mimo to Inter zdobywa dwie bramki i prowadzi.

Druga połowa rozpoczęła zmianami w drużynie Fiorentiny. Na boisko wchodzą Vieri oraz Jorgensen. Ataki rozpoczął Inter, który zdobył rzut rożny, jednak nie został on zamieniony na dogodną sytuację. Po chwili kontratakiem odpowiedział Vieri, ale zbyt daleko dośrodkował piłkę i nie zagroził w ten sposób bramce Interu. Kolejne minuty to ciągłe nieprzynoszące bramek ataki obydwu drużyn. Wyróżnić tu warto akcję Ibrahimovicia - strzał, piłka odbija się od słupka, dobitka, Frey odbija piłkę, kolejna dobitka, tym razem piłka wypada poza linię końcową. Szwed próbował zdobyć bramkę chwile później - po dośrodkowaniu uderza "z woleja" futbolówkę, ale strzał nie jest w stanie zaskoczyć Freya, który wybija piłkę. Żółtą kartkę otrzymuje Maicon za faul na Semiolim. Kolejną dostaje Potenza za sfaulowanie Ibry i niesportowe zachowanie. Ostatnie minuty to wejście na boisko Materazziego i Suazo. Kontratak Interu - Suazo przejmuje piłkę, podaje ją do Maicona, ten dośrodkowuje, ale Ibrahimovic minimalnie niedosięga. Sędzia dolicza trzy minuty. W doliczonym czasie groźną akcje przeprowadza jeszcze Fiorentina - Semioli po dośrodkowaniu strzela, jednak brankarz Interu broni piłkę nogą. Druga połowa przyniosła wyrównanie się poziomu gry obu zespołów, a ekipa Nerazzurrich utrzymała przewagą z pierwszej połowy.

Fiorentina - Inter 0-2
10' Jimenez 0-1