CAMPIONI 2021

 

8 mln euro za Maicona

22 czerwca 2012 | 11:28 Redaktor: Randama Kategoria:Transfery

Jak informuje dziennik AS Real Madryt analizuje sytuacje Maicona. Według hiszpańskich dziennikarzy rozmowy transferowe w sprawie zaangażowania Brazylijczyka rozpoczęły się 13 czerwca.

W negocjacjach z Maiconem pośrednikiem jest Ernesto Bronzetti, który nie tak dawno kontaktował się z zawodnikiem. Obrońca jest zdecydowany do zmian barw klubowych, a Massimo Moratti szuka pieniędzy na transfer Mathieu Debuchy'ego. Zawodnik Marsylii jest jednym z głównych celów Interu na następne tygodnie, a jego transfer może zostać zrealizowany dopiero po pozbyciu się Il Colosso.

Według żurnalistów Maicon jest gotowy do obniżenia swoich żądań finansowych, jeżeli jego nowym klubem będzie Real Madryt. Na chwilę obecną omawiane są dwie możliwości: niewielkie obniżenie zarobków i 2 - letni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok lub 12 mln euro za 4 lata gry (3mln euro rocznie). Przypomnijmy, że obecnie prawy obrońca Interu zarabia 5 mln euro rocznie.

Biorąc pod uwagę fakt, że kontrakt Maicona wygasa w czerwcu 2013 roku można spodziewać się, że Inter nie otrzyma wielkich pieniędzy z tego transferu. Uważa się, że Massimo Moratti oczekuje za doświadczonego defensora około 8 mln euro. W przypadku sprzedaży 30-latka klub zaoszczędziłby jednak aż 18 mln euro, które z punktu widzenia Finansowego Fair Play pomogłyby utrzymać klub w dobrej sytuacji finansowej.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

Wisnia_pl

Wisnia_pl 22 czerwca 2012 | 14:32   

8 milionów !! Może i miał ostatnie 2 sezony średnie, ale na pewno jest wart dużo więcej. Myślę, że spokojnie powinien pójść za 12 milionów, a może coś więcej uda się wyciągnąć. Choć z Brancą to raczej brzmi śmiesznie :(

Vancore

Vancore 22 czerwca 2012 | 15:57   

Phi... 8 baniek za Maicona to jest jawne lecenie w uja panie i panowie...

domi

domi 22 czerwca 2012 | 16:53   

Tak dla poprawności, to Mathieu Debuchy jest piłkarzem Lille:) Super by było, jakby to był następca Maicona, który i tak wiele dla Interu zrobił.

VVujek

VVujek 22 czerwca 2012 | 17:52   

Zawsze byłem tu na bieżąco,ale jakoś nie zwracałem uwagi na to kto piszę newsy tak teraz sobie spoglądam a tu znajome twarze :) FreeFonix i Randama witam panów :) :D PS. Myślę,że można za Maicona wyciągnąć troszkę więcej :)

Giacomo

Giacomo 22 czerwca 2012 | 23:07   

Jak ma odchodzić za 8 mln, to niech już lepiej zostanie...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich