Rozmowa o rozgrywających

5 grudnia 2007 | 17:45 Redaktor: Daniello Kategoria:Wywiady

Podczas wczorajszej konferencji prasowej przed meczem z Lazio, Roberto Mancini został zapytany o to, co myśli o możliwości ustawienia Zlatana Ibrahimovicia jako rozgrywającego. Oto co trener Nerazzurrich odpowiedział:

Musimy to wypróbować tę opcję. Ibra potrafi wykonywać ostatnie, najważniejsze podanie, ale on jest napastnikiem. Ma on skłonność do operowania w środkowej strefie, więc może być problemem wystawienie trzech napastników na tę samą strefę. To nie będzie łatwe, ale wcześniej czy później sprawdzimy to. Z czterema dobrymi napastnikami jakich mamy, wystawienie trzech może dać nam przewagę.

Mancini został także poproszony o opinię na temat możliwości Jimeneza do zostania następcą Figo na pozycji tzw. „wolnego elektronu”.

Jimenez to bardzo utalentowany, młody piłkarz i gra on we Włoszech od wielu lat. Gdyby byłby on Włochem, mówiłoby się o nim jak o małym fenomenie; wszyscy zapominają, że ma on dopiero 23 lata. Być może jego talent mógłby objawić się wcześniej, ale może on zostać wielkim piłkarzem w wspaniałej drużynie. Ma on potencjał, aby dobrze grać, to zależy tylko od niego. Postaramy się dawać mu szansę na grę. Jak na razie Jimenez je wykorzystuje. Miejmy nadzieję, że będzie to kontynuował.

Źródło: inter.it

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich