CAMPIONI 2021

 

Bergomi: Ranocchia musi grać

28 czerwca 2012 | 16:58 Redaktor: Giacomo Kategoria:Wywiady

Giuseppe Bergomi postanowił udzielić wywiadu dla Tuttosport. Były kapitan i podpora Interu, żywa legenda. Obecny ekspert SKY wypowiedział się o działaniach Nerazzurrich na rynku transferowym, oraz o obecnym składzie koncentrując się na formacji obronnej Interu, a zwłaszcza przyjrzał się zawodnikowi tejże formacji Andrei Ranocchi.

Za Lucio prawdopodobnie przyjdzie Silvestre, odnowiony został również kontrakt dla Chivu, co myślisz o tych ruchach?

- Samuel jest absolutną podstawą obrony, u jego boku musi grać Ranocchia. Proszę mi wierzyć, on naprawdę potrzebuje gry, nie może siedzieć na ławce lub tym prędzej na trybunach. Po prostu musi regularnie zaliczać występy, to dobry obrońca z potencjałem, powinien być towarzyszem Samuela.

Andrei naprawdę konieczna jest ciągłość występów ?

- Tak, pozwól mi poczynić spostrzeżenie. Ile błędów zrobił Lucio w poprzednim sezonie ? A jednak nie były one kwestionowane. Weźmy na przykład Bonucciego. W pierwszym sezonie w Juve, został zalany falą krytyki. Rok później wypracował sobie formę dzięki równowadze wprowadzonej przez zespół. W kolejnym sezonie zdobył scudetto jako podstawowy gracz, teraz jest podporą Bianconerich oraz reprezentacji Włoch.

Można sprzedać Lucio ?

- Kiedy jest skoncentrowany, jest jednym z najlepszych stoperów na świecie .Problemem jest to, że on potrzebuje kogoś kto przypomni mu o grze zespołowej i wspieraniu się wzajemnie. W przeciwnym wypadku sam nic nie zrobi. Gdy gra sam nie jest skoncentrowany, a co za tym idzie nie jest już tak świetną podporą tyłów.

Silvestre to dobre zastępstwo dla brazylijczyka ?

- Myślę, że tak. Także dlatego, że jest bardzo dobry pod bramką. Widząc cenę wydaje się że Inter go kupi. Jednak trzeba zaobserwować rozwój wypadków, bo póki co nic nie jest jeszcze pewne, a wydaje się że również Milan był zainteresowany tym zawodnikiem.

Co myślisz o transferach Nerazzurrich ?

- Prawdą jest, że Moratti prawdopodobnie wyda 9 mln na Silvestre. Sfinalizowany jest już transfer Palacio który kosztował 11 mln, kolejne 11mln kosztowało włodarzy Interu wykupienie Guarina. Nie są to małe wydatki. Prezydent nadal wspiera trenerów. Myślę, że Inter będzie walczyć o Scudetto.

Podobno Inter chce kupić jeszcze lewego obrońcę ?

- Wymienione nazwiska nie są potwierdzone. Na tej pozycji może grać Zanetti. Jeśli odejdzie Maicon który jest najbardziej niezastąpionym obrońcą, boki obrony powinni zająć Nagatomo oraz Il Capitano. Z tej perspektywy dobrze wygląda odnowienie umowy z Chivu, który jest bardzo uniwersalny w obronie. Wydaję mi się jednak, że będzie zarabiać on za dużo.

Tym prawdziwym, lecz nie dającym powodów do dumy akcentem skończył swoją wypowiedź legendarny obrońca występujący niegdyś na San Siro. Czy młody trener Stramaccioni, posłucha dużo bardziej doświadczoną osobowość i da więcej szans młodemu stoperowi – Andrei Ranocchi ? Wszystkiego dowiemy się w trakcie następnego sezonu.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Olsze

Olsze 28 czerwca 2012 | 19:28   

Ano będzie zarabiać za dużo, dlatego Branca w ramach pokuty będzie z własnej kieszeni pokrywał połowę kontraktu Rumuna. :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich