Inter 3-0 Lazio

5 grudnia 2007 | 22:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pewnie pokonał Lazio Rzym na Giuseppe Meazza. Nerazzurri zwyciężyli 3-0 po golach Ibrahimovića z rzutu karnego oraz trafień Maicona i Suazo.

Mecz z Lazio to zaległe spotkanie, które nie wcześniej zostało odwołane z powodu śmierci kibica Lazio, omyłkowo zastrzelonego przez policjanta. Roberto Mancini posłał do boju większość ze swoich asów, w tym Zlatana Ibrahimovića. W pomocy niespodzianką było pojawienie się Pele obok Cambiasso, Jimeneza i Zanettiego. W obronie zabrakło Cordoby, jego miejsce zajął Nicolas Burdisso. W ataku tym razem zobaczyliśmy parę Zlatan - Suazo.

Inter od początku spotkania dominował. Bramkę zdobył nawet Suazo po silnym strzale Jimeneza i dobitce, jednak reprezentant Hondurasu był na spalonym i sędzia tego gola nie uznał. W 22 minucie z rzutu karnego po faulu na Suazo do siatki trafił Zlatan Ibrahimović. To 8 trafienie szweda w Serie A.

Inter grał na ogromym luzie, zaś Lazio zdawało się grać bardzo bojaźliwie. 11 minut po objęciu prowadzenia Inter podwyższył na 2-0. Z 2 metrów z powietrza do siatki trafił tym razem Maicon czym ucieszył całą ławkę rezerwowych a przede wszystkim Marco Materazziego, który zresztą przy wszystkich golach ściskał podbiegających do niego zdobywców bramek.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Swobodne prowadzenie gry przez Inter i pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku. W ciągu drugich 45 minut Lazio zagroziło bramce Julio Cesara około 3 razy, jednak za każdym razem nasz bramkarz był na posterunku. Dobrze spisywała się również obrona.

Inter atakował i stwarzał kolejne sytuacje. Dwa razy bramkę mógł zdobyć m.in Jimenez, który w kolejnym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony. W jednej ze wspomnianych akcji Chilijczyk wpadł w pole karne i w powietrzu przełożył sobie piłkę na lewą nogę przerzucając ją jednocześnie nad obrońcą i uderzył. Strzał obronił Balotta.

W 55 minucie meczu dobre podanie od Cambiasso wykorzystał Suazo i ustalił wynik meczu na 3-0. Do końca spotkania wynik ten się utrzymał, w końcówce bramki na 4-0 po trafieniu Samuela nie uznał sędzia, gdyż dopatrzył się spalonego. NIe zmieniło to jednak faktu, że Inter rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym pokazał, że bardzo ciężko jest grać w tym sezonie przeciwko naszemu zespołowi.

Inter 3-0 Lazio (HT: 2-0)
strzelcy: Ibrahimovic (pen) 22, Maicon 33, Suazo 55

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 25 Samuel, 6 Maxwell; 30 Pelé (23 Materazzi 85), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 11 Jimenez (21 Solari 75); 8 Ibrahimovic, 29 Suazo (18 Crespo 61).
ławka: 22 Orlandoni, 2 Cordoba, 9 Cruz, 26 Chivu.
trener: Roberto Mancini.

Lazio: 32 Ballotta; 25 Cribari, 29 De Silvestri, 2 Stendardo (3 Kolarov 46), 8 Zauri; 26 Mudingayi, 24 Ledesma, 68 Manfredini; 11 Mauri (23 Meghni 64); 18 Rocchi, 19 Pandev (20 Makinwa 75).
ławka: 1 Muslera, 6 Scaloni, 10 Baronio, 21 Vignaroli.
trener: Delio Rossi.