Sobotni trening i wywiad z Mancinim

9 grudnia 2007 | 09:13 Redaktor: Daniello Kategoria:Wywiady

Nerazzurri zakończyli już swoje przygotowania do dzisiejszego meczu z Torino

Ostatnia sesja treningowa zawierała następujące elementy: rozgrzewkę, ćwiczenie z utrzymywania się przy piłce, dynamiki i elementów taktycznych oraz mecz treningowy. Luis Jimenez przeszedł dodatkowo przez aerobik odświeżający organizm.

Luis Figo (trening w siłowni), Dejan Stankovic (jazda na rowerze, ćwiczenia w basenie), Francesco Toldo (budowanie siły, ćwiczenia na torze z piaskiem) i Patrick Vieira (ćwiczenia w siłowni) pracowali indywidualnie.

Po spotkaniu z drużyną na boisku treningowym Roberto Mancini uczestniczył w konferencji prasowej

Mancini, masz wielu kontuzjowanych graczy oraz zawieszonego za kartki Waltera Samuela. Pomimo tego, drużyna świetnie sobie radzi. Czy to zasługa doskonałego przygotowania fizycznego?
Kondycja fizyczna pomaga, lecz uważa, że dobre występy to bardziej zasługa posiadania dobry piłkarzy na ławce, którzy nie mogą zawsze grać, ponieważ na boisku może być tylko jedenastu zawodników. Lecz jeśli chodzi o ich jakość to są tacy sami jak nasza pierwsza „11”. Nie ma wielkiej różnicy natury technicznej.

Czy Ibra jest w szczytowej formie, czy może jest jeszcze coś w czym mógłby być lepszy?
Szczerze mówiąc, nie sądzę, aby mógł on zrobić więcej, niż to co aktualnie robi. Jego występy mają pewną ciągłość, strzela bramki i pracuje z drużyną. Były takie mecze, jak te w pucharach, w których musieliśmy grać w dziesiątkę i on wracał do obrony razem z kolegami.

Co najbardziej martwi Cię w Torino?
To solidna drużyna. Nie wiem jak będą grać, ale byli już na San Siro i zremisowali z Milanem. To oznacza, że nie należy ich niedoceniać podczas ich meczów na wyjeździe. Posiadają wyjątkowych piłkarzy w ataku takich jak Ventola, Di Michele, Rosina i Recoba. Są bardzo dobrzy. Musimy być bardzo ostrożni, ponieważ to nasz trzeci mecz w tym tygodniu, podczas gdy rywale odpoczywali parę dni więcej.

Massimo Moratti powiedział, że ma nadzieję, że Alvaro Recoba nie jest w formie...
Recoba gra dla Torino i postara się dać jak najwięcej swojej drużynie. To jest jak najbardziej w porządku.

Czy masz jakąś poradę dla Adriano, który zdaje się, że otrzymuje oferty od kilku klubów?
Adriano pracuje w Brazylii, zobaczymy w jakiej będzie kondycji, gdy wróci. Jednak nie sądzę, aby klub [Inter – przyp. Red."> wziął jeszcze pod uwagę tę opcję [transferu – przyp. Red."> ”

Czy ponownie zobaczymy Luis Jimeneza grającego za dwoma napastnikami?
Jeśli Luis jest w formie, to tak. Jednak grał on dwa mecze w przeciągu czterech dni i dzisiejszego dnia był bardzo zmęczony. Zobaczymy jak będzie się miewał jutro rano i czy wyleczył w pełni. Nie chcemy ryzykować kontuzji, ponieważ to byłaby kolejna strata dla drużyny.

Jeśli Jimenez nie zagra od pierwszej minuty, to czy możliwe jest, że to Ibra będzie grał za dwoma napastnikami?
Nie, nie sądzę. Nie jest to ryzykownym posunięciem, ale na chwile obecną tę ewentualność widzę bardziej jako opcję to wykorzystania w trakcie meczu.

Czy Marco Materazzi zagra od początku meczu?

Myślałem, o wystawieniu go od początku w paru ostatnich meczach [przed przerwą świąteczną – przy. Red."> , ale on nie grał przez bardzo długi czas i nie wiem, czy będzie w stanie zagrać dwa mecze, jeden za drugim. Dodatkowo, gramy w środę w Lidze Mistrzów. Idealnym rozwiązaniem byłoby wystawienie go od pierwszej minuty w meczu przeciwko PSV Eindhoven, ponieważ nie będziemy mogli skorzystać z wielu piłkarzy. Byłoby wielką stratą, gdyby zaryzykować w meczu z Torino i w meczu Ligi Mistrzów nie mieć go do dyspozycji.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich