Inter nadal w walce o Ayewa?

30 lipca 2012 | 15:20 Redaktor: Giacomo Kategoria:Transfery

Według francuskich mediów Inter pozostaje w rywalizacji o Andre Ayewa. Ostatnie słowa 23-latka nie były więc do końca zgodne z prawdą. Nerazzurri za to postarają się wzmocnić linię ataku przemyślanymi, niedrogimi transferami. Czy Andre będzie takim wzmocnieniem?

Aby ściągnąć francuskiego piłkarza ghańskiego pochodzenia trzeba będzie się jednak mocno wysilić, bowiem na drodze do zakupu napastnika z powodzeniem występującym również na skrzydle stoją takie firmy jak Manchester United, Arsenal, Barcelona oraz przede wszystkim… Olympique Marsylia. Czerwone Diabły wraz z Interem Mediolan prawdopodobnie wycofały się z wyścigu o Lucasa. Oba kluby mimo to mają nowy, wspólny punkt zainteresowań. Kolejny klub który upodobał sobie umiejętności Andre Ayewa to Arsenal Londyn. Drużyna Arsene'a Wengera w następnym sezonie ma zamiar powalczyć z niezwykle silną konkurencją, o miejsce w lidze gwarantujące Ligę Mistrzów. Ostatnim kandydatem jest Barcelona. Ayew miał by być tam następcą Ibrahima Afellaya, który jest na wylocie z Katalonii. Ten kierunek jest jednak najmniej prawdopodobny, bowiem wychowanek Marsylii ma zbyt duże ambicje, aby przejść w miejsce gdzie nie będzie miał zapewnionych regularnych występów.

Ostatnią przeszkodą stojącą na drodze do pozyskania gracza z numerem 20 na plecach jest obecny klub 41-krotnego reprezentanta Ghany – Olympique Marsylia. Francuzi nie chcą oddawać filara swojej ofensywy i żądają za niego nie mniej niż 14 mln euro. Mówi się że kwota 18 milionów euro rozwiała by wątpliwości działaczy Marsylii i przekonała ich do transferu. Nie wiadomo jednak czy Inter stać na taką transakcje, a nawet gdyby pieniądze się znalazły, to podobno Massimo Moratti był by bardziej skłonny przekazać swoje pieniądze na transfer Gastona Ramireza lub Abela Hernandeza grających w reprezentacji Urugwaju. Dwója młodych zawodników jest pod czujną obserwacją wysłanników Nerazzurrich, na Olimpiadzie w Londynie.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

martins2000

martins2000 30 lipca 2012 | 15:47   

Branca właśnie potwierdził, że ten gracz nie jest na liście zawodników do kupienia!

Internazionalista

Internazionalista 30 lipca 2012 | 16:00   

Ayew badz Ramirez i jestem happy

domi

domi 30 lipca 2012 | 19:01   

Wydaje się wielu osobom, że Inter wycofał się z kolejki po Lucasa. Ale jak Moratti na kogoś się uprze, to ja bym nie był taki pewien, że nie da za niego bardzo wysokiej oferty. Jeśli Sao Paulo go nie sprzeda, to wtedy drugim wyborem będzie Ramirez, o ile wcześniej nie kupi go Liverpool. Hernandez też wydaje się nie do ruszenia. Kolejnym więc zawodnikiem jest Ayew, ale nie wydaje się, aby Moratti był bardzo zainteresowany tą opcją. Jeśli nikogo z tych wyżej wymienionych graczy Inter nie pozyska, wtedy zostanie tania opcja: Papu Gomez lub Ezequiel Schelotto.

Drakon

Drakon 31 lipca 2012 | 10:06   

Co ma do tego Schelotto przecie on na zupełnie innej ozycji gra... -- Jak juz miałbym kogoś wybierać to z pewnościa Ayew albo Hernandez, bo cena za Lucasa to smiechu warte, a Ramirez mnie w ogole nie przekonuje.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich