Cagliari vs. Inter 0-2 (0-0) - relacja

16 grudnia 2007 | 20:05 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Dzisiejszy mecz 16. kolejki Serie A Cagliari Calcio - Inter Mediolan zakończył się wynikiem 0-2. Spotkanie rozegrane zostało na Stadio Sant'Elia - stadionie klubu z Sardynii.

Nerazzurii dobrze i pewnie rozpoczęli mecz. Roberto Mancini zdecydował się na formację 4-3-3 z trzema napastnikami Crespo, Cruzem i Suazo. W 9. minucie Cruz zagrywa do Suazo, jednak ten nie trafia w światło bramki. Cagliari również dobrze gra, a w zasadzie z początku się broni. W 11. minucie Lopez wślizgiem zatrzymuje Suazo, co powoduje, że Inter zdobywa rzut wolny blisko bramki. nie przynosi on jednak gola, gdyż dośrodkowaną piłkę łapie Marruocco. Kontra Cagliari - Aquafresca podaje do
Fini'ego, który strzela, jednak Julio Cesar pewnie broni piłkę. W 22. minucie Samuel fauluje Matri'ego. Rzut wolny dla ekipy Rossoblu. Conti strzela, ale piłka szybuje ponad poprzeczką. Akcja Interu - Cambiasso podaje piłkę do Crespo, jednak sędzie gwiżdże spalonego. W 28. minucie Maicon zagrywa w pole karne do Suazo, ten z kolei podaje do Crespo, który nie trafia w światło bramki. Chwilę później żółty kartonik otrzymuje Parola za faul na Zanettim, konkretnie ciągnięcie go za koszulkę. W 35. minucie po rzucie z autu piłka trafia do Chivu, który strzela z dystansu, jednak trafia w poprzeczkę.W międzyczasie Cagliari wyrównuję poziom i zaczyna coraz bardziej atakować. Piłkarze z Sardynii zdobywają rzut wolny. Wykonuje go Fini, jednak bramkarz Nerazzurrich pewnie interweniuje. Cagliari blisko zdobycia bramki, ale piłkę na kornera wybija Maicon. Dośrodkowanie kolejny raz wyłapuje Julio Cesar. Sędzia doliczą jedną minutę, ale nie zmienia ona wyniku. Do przerwy 0-0.

Drugą połowę rozpoczyna strzał Cruza z daleka. Chivu kolejny raz próbuje, ale i tym razem Marruocco broni piłkę. Kontratak Interu - Suazo podaje do Cruza, a Argentyńczyk nisko strzela w lewy róg bramki, piłka mija Bramkarza rywala. 1-0 dla Interu. To już dziewiąta bramka Cruza w Serie A w tym sezonie. Pierwsza zmiana w meczu: za Crespo wchodzi Cesar. Zmiana formacji z 4-3-3 na 4-4-2. Parola uderza piłkę "z woleja", jednak Julio Cesar ją broni. Zmiana w zespole Cagliari. Larrievy zmienia Pisano. W 75. minucie za faul na Chivu żółtą kartkę otrzymuje Conti. w 79. minucie po dośrodkowaniu strzela Cordoba, a dobija Suazo i bramka. Inter prowadzi 2-0. Dwie minuty później Pele zmienia Maxwella. Rajd Cesara zakończony strzałem i obroną Marruocco. Arbiter dolicz 3 minuty. Schodzi Suazo, a w zamian za niego na boisko wchodzi Mario Balotelli. Koniec meczu.

Cagliari Calcio vs. Inter Mediolan 0-2