21 grudnia 2007 | 18:55 Redaktor: lordqkie Kategoria:Transfery1 min. czytania

Władze Interu są zainteresowane graczem Manchesteru City - pomocnikiem Elano.

Figo, który jest obecnie wykluczony przez złamaną nogę, zamierza zakończyć karierę piłkarska wraz z końcem sezonu.

Skauci Interu są pod wrażeniem gry Brazylijczyka Elano. 26-latka podziwia również sam trener Roberto Mancini.

Elano zdobył cztery gole w Premiership i wielokrotnie asystował, co pomogło jego drużynie znajdować się obecnie na czwartym miejscu w tabeli.

Pomocnik jest wychowankiem klubu Guarani Campinas. W Brazylii występował również w Sport Club Internacional oraz Santosie. Zimą 2005 przeszedł do ukraińskiego Szachtara gdzie grał 2,5 roku. W letnim oknie transferowym został kupiony przez Manchester City.

Razem z Santosem zdobył dwa mistrzostwa Brazyli oraz doszedł do finału mistrzostw Brazylii oraz Copa Libertadores. Z Szachtarem zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Ukrainy oraz występował w fazie Grupowej Pucharu UEFA i Champions League.

W reprezentacji występuje regularnie. Wystąpił w wygranym przez Brazylijczyków turnieju Copa America.