Inter ponownie lepszy w derbach od Milanu

23 grudnia 2007 | 14:41 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan ponownie najlepszy w Mediolanie. Mistrzowie Włoch pokonali dziś lokalnego rywala AC Milan 2-1 po bramkach Julio Ricardo Cruza i Estebana Cambiasso. Bramkę dla Milanu zdobył były gracz Interu - Andrea Pirlo. Dzięki temu zwycięstwu Nerazzurri utrzymują się na prowadzeniu w lidze z 7 punktami przewagi nad AS Romą.

Na meczu pojawił się komplet widzów, jednak jak zapowiadaliśmy wcześniej na znak protestu przez większą część meczu na stadionie było stosunkowo cicho, brakowało dopingu i fantastycznej oprawy jaka zwykle towarzyszyła meczom derbowym.

Pierwsza szansa Interu to mocny wolej Ibrahimovića tuż nad bramką Didy. Milan swoją szansę miał w 18 minucie i wykorzystał ją w 100%. Sprytem przed polem karnym wykazał się Inzaghi i upadł rzekomo faulowany przez Cordobę. Sędzia podyktował rzut wolny a takiej okazji nie zmarnował Pirlo. Pomocnik Milanu pięknym strzałem w okienko nie dał szans Julio Cesarowi. Odpowiedź Interu była natychmiastowa, akcja i strzał w poprzeczkę Jimeneza.

Gra była w miarę wyrównana, nie brakowało ostrych starć. W 36 minucie ładną akcję przeprowadził Ibrahimović z Cambiasso, ten drugi odegrałw pole karne do Cruza a ten mimo asysty dwóch obrońców precyzyjnym i piekielnie mocnym strzałem przy samym słupku pokonał Didę. Uderzenie El Jardiniero można porównać do uderzenia w bilardzie. 1-1 i Inter wrócił do gry. Boisko z powodu kontuzji kolana opuścić musiał Walter Samuel, mamy nadzieję że przerwa w grze Argentyńczyka nie będzie długa, bo wyglądało to dosyć poważnie. Do przerwy taki wynik się utrzymał.

Po przerwie pierwsze minuty należały do Milanu, jednak Inter kontrolował sytuację. W meczu momentami zdarzały się przestoje spowodowane głównie opadnięciem z sił piłkarzy Milanu, z kolei Inter również wobec tego nie forsował tempa. W 63 minucie jednak Nerazzurri przeprowadzili akcję po której Cambiasso zdobył bramkę na 2-1. Argentyńczyk uderzył z lini pola karnego w sam środek bramki a Dida przy obronie tego strzału popełnił fatalny błąd jaki nie powinien przydarzać się piłkarzom grającym na tak wysokim poziomie. Był to ewidentny prezent Brazylijczyka dla Interu z okazji zbliżających się Świąt.

Inter starał się podwyższyć wynik, Milan próbował odrobić jednak do końca meczu nic się już nie zmieniło. Świetne spotkanie rozegrał Esteban Cambiasso i Juis Jimenez, jak zwykle też warto pochwalić Zanettiego oraz Cruza. Nieco gorsze spotkanie niż zwykle rozegrał skrupulatnie pilnowany przez Nestę Ibrahimović.

Inter odniósł cenne zwycięstwo i do swojego konta dopisuje 3 punkty. To miłe zakończenie tego roku, bowiem kolejny raz Inter na boisku pojawi się dopiero w 2008 roku.

Inter 2-1 AC Milan (HT: 1-1)
strzelcy: Pirlo 18, Cruz 36, Cambiasso 63.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel (23 Materazzi 37), 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu; 11 Jimenez (30 Pelé 80); 9 Cruz (29 Suazo 86), 8 Ibrahimovic.

ławka: 22 Orlandoni, 16 Burdisso, 18 Crespo, 31 Cesar.
trener: Roberto Mancini.

AC Milan: 1 Dida; 44 Oddo, 13 Nesta, 4 Kaladze, 3 Maldini; 8 Gattuso (5 Emerson 46), 21 Pirlo, 23 Ambrosini; 22 Kaka, 10 Seedorf (27 Serginho 58); 9 Inzaghi (11 Gilardino 46).

ławka: 16 Kalac, 2 Cafu, 25 Bonera, 32 Brocchi.
trener: Carlo Ancelotti.

sędzia: Emidio Morganti (Ascoli Piceno).

kartki: Pirlo 11, Cordoba 16, Gattuso 23, Jimenez 38, Materazzi 39, Ambrosini 45, Cruz 52.