Gigi Simoni: Przeszkadza mi tylko Cassano

30 sierpnia 2012 | 09:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Nowy rok, nowy zespół. Dziś prezentujemy Wam wywiad z byłym trenerem Interu Mediolan - Luigim Simonim. Wywiad dotyczy letniego mercato. Więcej informacji na temat tego i innych trenerów Interu znajdziecie w jego profilu do którego link znajdziecie w bazie postaci lub klikając bezpośrednio tutaj.

Co sądzi Pan o Stramaccionim?
- W pełni mnie przekonuje. Jest kilku młodych i utalentowanych trenerów. Miał odwagę zacząć dokonywać odważnych zmian. Pośród nowych twarzy przeszkadza mi jedynie Cassano. Inter wziął go niespodziewanie. Mam nadzieję, że jednak jakoś będzie się dobrze spisywał.

Słyszał Pan słowa Cassano do Gallianiego?
- To był nieprzyjemny gest, Milan nie zasłużył na to. Nie można tak mówić o kimś z klubu, który pomógł Ci w najtrudniejszych chwilach. Technicznie rzecz biorąc, wartość Cassano jest nie do zakwestionowania.

Polowanie na vice-Milito. Mówi się obecnie o Floccarim i Rocchim jako głównych kandydatach. Czy są to odpowiedni gracze?
- Tak, obaj mogliby coś wnieść. Zespół, który chce wygrać ligę musi mieć sporo wariantów i możliwości, wiele alternatyw. Nie można opierać się tylko na podstawowym zespole. Floccari byłby dobrym egzekutorem, dobrym zmiennikiem dla Milito.

A pomoc?
- Jest kilku, którzy mnie przekonują. Guarin jest świetny, także Gargano jest świetnym zakupem, ma wszystko co potrzeba i sprawdził się w naszej lidze. Nie sądzę aby była potrzeba jeszcze kogoś teraz kupować.

Julio Cesar odchodzi, dobra decyzja?
- Odszedł bardzo dobry bramkarz i bardzo dobry przyszedł. Problemem był nowy kontrakt, dlatego klub zmienił kierunek działania. Łatwo mówić, że mógł zgodzić się na obniżenie pensji, gdy nie stoimy na jego miejscu. Podobnie jest z Maiconem.

Źródło: Il sussidiario

Polecane newsy

Komentarze: 2

Interista

Interista 30 sierpnia 2012 | 10:49   

pamiętam go, za jego czasów przekręcono nas w meczu z Juvkami

domi

domi 30 sierpnia 2012 | 11:33   

Zgadzam się z nim jak mówił o tym, że zespół chcący wygrać Scudetto musi mieć dużo wariantów w składzie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich