Porażka Primavery

6 września 2012 | 09:20 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Zespół Primavera Interu Mediolan przegrał wczorajszy mecz z Romą o Superpuchar Włoch 1-2. Honorowe trafienie dla Interu zdobył Marco Livaja. Nerazzurri przez większą część meczu grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał M'Baye.

Spotkanie Mistrza Włoch z Romą było epilogiem poprzedniego sezonu, który był bardzo udany dla Primavery Interu, która wywalczyła Mistrzostwo Włoch i Puchar NextGen Series. W składzie Interu zabrakło niestety Polaka - Dawida Smuga, który niedawno dołączył do zespołu, w bramce stanął aktualnie podstawowy golkiper - Dalle Vedove.

Roma wyszła na prowadzenie już w 4 minucie meczu, kiedy prostopadłe podanie wykorzystał Bumba. W 39' minucie meczu, z boiska wyrzucony został M'Baye choć decyzja sędziego w naszej ocenie była błędna. To druga sytuacja, kiedy młody obrońca zostaje odesłany do szatni podczas ważnego meczu, wcześniej stało się tak w finale Pucharu NextGen Series przeciwko Ajaxowi. Młody defensor Interu nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra, z powodu której Inter zmuszony był grać w osłabieniu. Kilka chwil później było jednak już 2-0, po golu Fredianiego.

Po przerwie Inter wyszedł na boisko naładowany energią z chęcią odwrócenia losów spotkania. Mimo dużego naporu na bramkę Romy udało się tego dokonać połowicznie. Do siatki po krótko rozegranym rzucie wolnym zza pola karnego trafił Marco Livaja. Zawodnik włączany ostatnio do kadry pierwszego zespołu uderzył bardzo mocno po ziemii i tym samym dał nadzieję na korzystny rezultat. Niestety wyrównać się nie udało i Superpuchar Włoch Primavera trafił w ręce AS Romy.

INTER-ROMA  1-2
Strzelcy: 4' Bumba, 44' Frediani, 60' Livaja

Inter (4-2-3-1): 1 Dalle Vedove; 2 Bandini (88' Zaro), 4 Donkor, 5 Pasa, 3 Mbaye; 8 Benassi, 6 Duncan;7 Forte (57' Belloni), 10 Acampora, 11 Garritano(84' Terrani); 9 Livaja.

Pozostali na ławce: 12 Cincilla, 13 Guglielmotti, 15 Eguelfi, 16 Bangoura, 17 Del Piero, 18 Tassi, 21 Ivusic, 22 Colombi, 23 Gabbianelli.
Trener: Daniele  Bernazzani.

Roma (4-3-3): 1 Svedkauskas; 2 Rosato, 4 Calabresi, 5 Carboni, 3 Yamnaine; 8 Lucca, 10 Ricci (83' Somma), 6 Cittadino (62' Mazzitelli); 7 Frediani (80' Ferri), 9 Ferrante, 11 Bumba.

Pozostali na ławce: 12 Zonfrilli, 13 Sammartino 14 Di Gioacchino, 16 Minicucci, 17 Pagliarini, 18 Ricci,  19 Mazzitelli, 20 Terriaca, 21 Gonzalez,  23 Romano.
Trener: Alberto De Rossi.