Podsumowanie 8. kolejki Serie A

22 października 2012 | 12:32 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna4 min. czytania

Dla Kibiców Interu, najważniejszym wydarzeniem weekendu było spotkanie w Mediolanie, gdzie na Giuseppe Meazza podopieczni Stramaccioniego pokonali Catanię. Jak wyglądały pozostałe spotkania, w kolejnym podsumowaniu kolejki.

Diavolo w kierunku piekła
Jeżeli jednym z symboli Milanu jest diabeł ("nie taki diabeł straszny") to kierunek w którym wędruje druga drużyna z Mediolanu, nie jest zaskoczeniem. Milan wraca nieśmiało tam gdzie jego miejsce, czyli do domu, do piekła. Od dziecka każdy wie, że piekło jest głęboko pod ziemią. Tam też jest strefa spadkowa Serie A.

Rossoneri mieli pecha bo po przegranych derbach, musieli pojechać do Rzymu na mecz z dobrze dysponowanym Lazio. Planowy "oklep" przyjezdnych trwał do 49 minuty, kiedy to Biancocelesti prowadzili aż 3-0 po trafieniach Hernanesa, Candrevy i Klose.

Wysokie prowadzenie podziałało jednak nadto rozluźniająco na piłkarzy gospodarzy i chcący uniknąć kompromitacji Milan zabrał się do pracy. Najpierw bramkę na 3-1 zdobył De Jong, później drugie trafienie dołożył El Shaarawy. Od tej pory na Stadio Olimpico zrobiło się nerwowo i kibice Lazio zastanawiali się czy ich drużyna utrzyma zwycięstwo, ponieważ Milan zawzięcie atakował zwietrzając szansę na korzystny rezultat pomimo straconych wcześniej kilku bramek. Ostatecznie Lazio zwyciężyło, zaś Milan który nie dość, że nie gra najlepiej, to ma także sporo pecha, pozostaje nadal w sytuacji kryzysowej.

Aspiracje o grze w Lidze Mistrzów potwierdzili w pomeczowych wypowiedziach piłkarze Lazio. Ich bezpośrednim rywalem o trzecie miejsce jest w tym momencie Inter, który ma tyle samo punktów.

Juventus lepszy od Napoli
Mecz w Turynie zapowiadany był jako hit kolejki. Obydwa zespoły szły dotychczas "łeb w łeb" i ich bezpośredni pojedynek miał dać odpowiedź, która z nich jest lepsza. Lepszy okazał się zespół Antonio Conte, posiadający atut w postaci własnej publiczności i stadionu. Przez długą część meczu Bianconeri nie potrafili sprostać obronie przyjezdnych, a przewaga Juventusu była widoczna szczególnie w drugiej połowie. W 80 minucie meczu najpierw do siatki trafił Caceres, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, zaś dwie minuty później wynik 2-0 dla idącego za ciosem Juventusu, strzałem zza pola karnego ustalił Pogba. Bianconeri okazali się więc mocniejsi od niebieskich z Neapolu i pozostają głównym kandydatem do tytułu. Do końca sezonu pozostało jednak sporo czasu i w wyścigu o Scudetto wiele może się jeszcze wydarzyć.

Po meczu trener Napoli powiedział, że jego piłkarze kontrolowali mecz i byli lepsi, a obraz spotkania zamazał wynik, po golu w Caceresa po stałym fragmencie gry.

15 minut Genoy
W Genui swoje 15 minut gry miała Genoa. Piłkarze najstarszego klubu we Włoszech, przez pierwszy kwadrans meczu dominowali nad przyjezdną Romą i dzięki trafieniom Kucki i Janković'a prowadzili już 2-0. Zwycięstwo nad zespołem Zdenka Zemana wydawało się być w zasięgu ręki, jednak wówczas z letargu otrząsnęła się Roma i zamiast kolejnych trafień gospodarzy, kibice ze zdumieniem obserwowali jak dwu-bramkowa przewaga topniała, by na koniec spotkania okazać się porażką 2-4.

Znakomite spotkanie rozegrał Osvaldo i De Rossi. Obaj zawodnicy byli ostatnio krytykowani przez swojego trenera, gorąco było w szatni, gdzie dochodziło do ostrych wymian zdań pomiędzy reprezentantem Włoch a szkoleniowcem.

Po niedzielnym zwycięstwie Zeman pochwalił obu graczy dodając, że wcześniej nie miał do dyspozycji prawdziwych wersji Osvaldo i De Rossiego. Teraz ma.

Rozczarowany po meczu był trener gospodarzy. Luigi De Canio żalił się gospodarzom szukając przyczyn porażki.

- Mecz nie trwa 15 minut... - powiedział

Pozostałe spotkania
W pozostałych meczach punktami podzieliły się Chievo i Fiorentina oraz Palermo z Torino.

Błysk Cigariniego odwrócił losy meczu Atalanty ze Sieną. Gol piłkarza gospodarzy zainspirował drużynę z Bergamo do odrobienia strat i ostatecznie zwycięstwa nad Sieną. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bonaventura.

Grające w osłabieniu przez większą część spotkania Udinese pokonało Pescarę. Mimo to trzecia drużyna ubiegłego sezonu zajmuje obecnie 12. miejsce i o puchary w tym sezonie może być jej trudno.